شهرزاد - استراتژی ادغام عمودی کسب و کارها و مزایا و معایب آن usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : شهرزاد

مطلب مورد بحث:

استراتژی ادغام عمودی کسب و کارها و مزایا و معایب آن


در پاسخ به این تمرین، در کنار نکات خوب درس و دوستان، شاید بشه به موارد زیر هم اشاره کرد:

* از فرصت های استراتژی ادغام عمودی(به نظر من):

– استراتزی ادغام عمودی شاید بتونه به رشد فردی بیشتر ما در آن حوزه ای که فعالیت می کنیم کمک کنه. با تمرکز و توجه بیشتری که به سایر مراحل زنجیره معطوف می کنیم، شاید موفق بشیم تا داشته ها و استعدادهایی رو که ممکنه در اون زمینه ها داشته ایم و تا به حال مهجور و ناشناخته مونده بودند، به توانایی تبدیل کنیم و با ادامه ی این کار، توانایی ها و مهارت های خودمون رو بیشتر و بیشتر، تقویت کنیم و به این طریق، موفقیت های بیشتری نسبت به قبل کسب کنیم.

– شاید این استراتژی بتونه به ما کمک کنه که تفکر خلاقانه رو در خودمون تقویت کنیم، سطح اطلاعاتمون رو در اون زمینه ها بالا ببریم، و بتونیم از این طریق به قول معروف، طرحی نو در اندازیم! و راههای جدیدتر، موثرتر و آسان تر و خلاقانه تری رو جایگزین فعالیت های تکراری، روتین، خسته کننده و زمانبر قبلی بکنیم و نتایج شگفت انگیزتری در حوزه ای که فعالیت می کنیم خلق کنیم.

* از تهدیدهای استراتژی ادغام عمودی(به نظر من):

– استراتژی ادغام عمودی، ممکنه انرژی بیشتری از ما بگیره و مجبور بشیم با حوزه ها و آدمهای بیشتری سرو کله بزنیم و برای پرداختن به فعالیت های اصلی، ما رو به میزان زیادی خسته و فرسوده بکنه وقدرت تفکر و تمرکز در بخش های اصلی فعالیت رو از ما سلب کنه.

– این استراتژی ممکنه رقیبان جدیدی برای ما خلق بکنه که به خاطر تلاشی که برای رقابت با این رقیبان جدید انجام میدیم، از توجه کردن به رقابت های اصلی و  فعالیت های هسته ای خودمون باز بمونیم.