Menu
نویسنده مطلب : مسعود نصراللهی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


سلام.

وقت بخیر.

جدای از اینکه بین درس ها فاصله افتاد و باید مروری روی درس‌ها برای یادآوری انجام می‌دادم، باید بنویسم که:

من به این نکته در حوزه های مختلف رسیده ام: پایه و ریشه‌ی یک سری مسائل که قسمتی از حوزه‌ی به خصوصی را شکل می دهد، به وضوح میتواند در حوزه‌ی دیگری به شکل مسئله‌ی دیگری وجود داشته باشد و می‌توان شباهتی منطقی در آن‌ها یافت(در واقع یک سری قوانین در طبیعت ثابت هستند). همچنین به یاد می آورم که چطور با دیدن موضوعی در اطرافم، می توانم آن را در جایی مربوط به خودم به کار بگیرم. استدلال استقرا

در چند تجربه کاری‌ام مدام برای راحتی کار ایده می‌دادم و گاهی متناسب با فعالیتی که با آن سروکله زده‌ام یا علاقه داشته‌ام، فوران ایده‌هایی که یا وجود دارند یا ندارند رخ داده است.لبریز از ایده‌ام! آموزش دادن را دوست دارم و کسانی را که آموزش داده ام راضی بوده اند و از اینکه بهتر از استاد یا معلم آن موضوع بوده‌ام، من را بالا برده‌اند.

نمی‌توانم بگویم اصلا استعداد تجسم فضایی ندارم، ولی پیش آمده است که علاقه‌ای به ساختارها پیدا کرده باشم؛ در کل باید بگویم استعدادم در این زمینه ضعیف است و هم‌اکنون رشته مهندسی کامپیوتر می خوانم!

اگر متون را دقیق نخوانم، نمی توانم درک صحیحی از آن‌ها داشته باشم، حتی گاهی باید برگردم و دوباره بخوانم،مثل استعدادقبلی؛ استعداد خواندن سریع و سرعت درک تصویری بالا.

اگر نگویم در این استعداد پیش‌تازم با پرورشش به جایگاهش دست پیدا می‌کنم؛ تفکر تحلیلی به عنوان یک استعداد.

در حافظه عددی بله ولی در بقیه نه و در کل ضعیف: استعداد کار با اعداد.

اگر زبان انگلیسی بلد نباشیم، فلج می‌شویم، می خواهم یک آموزش خوب در حوزه علاقه‌ام یاد بگیرم ولی انگلیسی است، نرم افزاری هم که نصب کرده ام با اینکه یک کلمه چندین بار یادآوری می‌کند و من هم متناسبا چندین بار مثال و معنیش را می‌خوانم؛ نتوانسته کمکی کند؛ خدا را شاکرم؛ ضعف در استعداد یادگیری کلمات در زبان های دیگر اذیتم می‌کند.

در حافظه طراحی متوسط یا متوسط رو به بالا هستم؛ نقاشی زیاد می کشیدم، اما هیچ وقت از خودم کمک نمی گرفتم و از روی تصویری مو به مو می کشیدم، طوری که انگار کپی است!

در تمرینش که نمره کامل را گرفتم؛ استعداد تشخیص و تفکیک رنگها.

فکر می‌کنم تقریبا بر انگشتانم مسلطم.

با داستانی که رشته ریاضی را برای دبیرستان انتخاب کردم، شیره‌ی انرژی‌ام که در راه کنکور کشیده شد، تحقیقاتی که در برای انتخاب رشته دانشگاهی می کردم و صحبت ها و نکات و فاکتورهایی که برای بهترین خودم دریافت می کردم، از جلمه فاکتورهایی بود که استعداد نگاه به جلو را در من نشان می داد و حالا باعث شد پس نگاه صحیح به رشته ام، دست از تلاش برندارم و در طی تلاش‌ها استعدادیابی متمم را بیابم.

در آزمون سایت دوم که نمره بالایی را کسب کردم ، در کل متوسطم، نمی توانم موسیقی را بلافاصله به یاد بیاورم ولی همراهش ریتم را برقرار می کنم؛ استعداد موسیقی و تشخیص صدا.

در چندتا از استعدادها باید بیشتر فکر کنم و توانایی خود را بسنجم یا به کارهایی که قبلا کردم فکر کنم!