- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : هیوا

مطلب مورد بحث:

کتابفروشی آمازون | درسی در تبلیغات یا در تکنولوژی؟


اول اشاره میکنم به یک سری نکاتی که در این رابطه به ذهنم میرسه، بعد سعی میکنم به تمرینها جواب بدهم:

– شاید یکی از داشته های اصلی آمازون، داده ها و نتایج تحلیلهایش روی این داده هاست. بر این اساس میتونه بهترین چیدمان رو برای فروشگاهش طراحی کنه. میدونیم که آمازوش الگوریتم recommendation بسیار قوی داره که در اینجا هم مزیت قوی به حساب میاد.

– همچنین اطلاعاتی مثل رتبه کتاب از نظر کاربران، پرفروش ترینها، review آدمهای خاص و شناخته شده.. هم اثر انگیزشی قوی در خرید و تصمیم گیری دارند.

– تلاش کتابفروشی های مرسوم برای جا دادن حداکثر تعداد کتاب، در قفسه ها باعث شده که بهترین و ترغیب کننده ترین بخش کتاب، یعنی جلد که آن همه تلاش صرف طراحی آن می شود، دیده نشود، همچنین اینکار ، پیدا کردن کتاب موردنظر را دربین تعداد بسیاری کتاب دیگه، تبدیل کرده به کاری خسته کننده. به نظرم حرکت هوشمندانه برایی یک کتابفروشی میتونه این باشه که ۱۰% کتابهای پرفروش یا TOP رو طوری در قفسه ها بچینند که روی کتابها دیده شود. هم محیط را زیباتر میکند، هم انتخاب و پیدا کردن را آسانتر می کند، هم از دست کتابهای به دردنخور کم فروش(که درصدشون خیلی بالاست) خلاص میشیم!. آمازون در این کتابفروشی، اینکارو انجام داده.

با داشتن این چیدمانی که در چند پاراگراف بالا توضیح دادم، کتابفروشی های سنتی، رقیب محسوب می‌شوند؟ فکر نمیکنم.

– همانطور که در متن درس هم گفته شد، روشهای سابق تبلیغات دیگر آن اثربخشی سابق را ندارند و بسیاری از کسب و کارها در جستجوی روشهای خلاقانه و نو هستند برای عرضه خود و درگیر کردن مخاطب. فراهم کردن فضا و اتمسفری که معنای مثبت نوستالژیک هم دارد، یکی از بهترین شیوه های انجام اینکار است.

– احتمالاً افرادی(مشتریان بالقوه) هم هستند که به دلایل زیاد خرید اینترنتی انجام نمیدهد. شاید دوست دارند همان لحظه که چیزی را می خرند، همان لحظه کالا را دریافت کنند. یا خرید کردن را دوست دارند، یا نسبت به خرید اینترنتی حس بدی دارند. آمازون با این کار جدید، تونسته اینهارو هم به سمت خودش جذب کنه و احتمالا در مراحل بعدی درصدی از اینها مشتریان سایتش هم خواهند شد.

تجربه موفق اپل در داشتن فروشگاه های محبوب در دنیا هم شاید یکی از دلایل آمازون برای جدی گرفتن فضای فیزیکی باشد. کاری که گوگل و مایکروسافت هم سعی کردند انجام دهند اما موفق نشدند.

تمرین ۱: فکر میکنم آمازون سعی داره دنیای فیزیکی رو جدیتر بگیره و از دادها و تحلیلهای ارزشمندی که داره، برای حضور قویتر و متفاوت-و شاید آزمایشی- در دنیای فیزیکی استفاده کنه.

اگر هم فقط یک شیوه تبلیغاتی باشه و خود فروشگاه زیاد تجربه مثبتی نباشه، باز هم آمازون برنده است. با این سروصدایی که در سایتهای بزرگ و بین مردم راه انداخت.

تمرین ۲: جواب دادن به این تمرین سخته. ولی فکر میکنم کسب و کارهای فیزیکی، بویژه اگر تغییرات اساسی در مدل کسب و کارشون ایجاد نکنند، با مشکلات جدی روبرو می شوند.

تمرین ۳: به نظرم با پیشرفتهای بیشتر در زمینه هوش مصنوعی و داده کاوی و و تجاری شدن پیشرفتهای این حوزه، و همچنین آمدن گجتهای خاص-مثلاً مربوط به ثبت  مانیتور وضعیت بدن- نسل جدیدی از کسب و کارهای اینترنتی و دیجیتال بوجود می آیند.

کسب و کارهای فیزیکی که قابلیت اتوماتیک شدن دارن، مثل وکالت، پزشکی، مهندسی نرم افزار و غیره، با مشکلات جدی روبرو می شوند.