Menu
نویسنده مطلب : رضا لطفی

مطلب مورد بحث:

نکته هایی در مورد موفقیت که کمتر به ما می‌گویند


– یکی از مشکلات افراد یا تیمهای موفق اینست که پس از تحمل ریسکها و خون دلهای فراوان و گذران وقت و عمر و جوانی خود  انگلهایی پیدا میشوند که  بدشان نمی آید آن توفیق را بنام خود ثبت و پخش کنند بدون پرداخت کمترین هزینه مادی و معنوی!

بعقیده من پیش از شروع هر کسب و کاری صاحبین آن میبایست از همان ابتدای امر با تدابیر پیشگیرانه راههای سوء استفاده افراد سودجو و موج سوار را برای فردای موفقیت ببندند که فردا شاید دیر باشد!

-مسئله دیگر افراد موفق بحث انرژی است. عموما انسانها پله های ترقی را بسیار پرحرارت و با شور و شوق فراوان و صرف انرزی وحشتناک طی میکنند غافل از اینکه ما برای حفظ و توسعه موفقیت نیاز به انرژی بیشتری داریم.

به شخصه اگر یکبار دیگر به روزهای ابتدای کسب وکارم برگردم قطعا پیش از شروع با افراد صاحب نظر در موضوع نحوه هزینه کرد انرژی درونی در حین کار و نیز با مشورتهای لازم از افراد مجرب در حوزه کاری جهت کم کردن خطاهای احتمالی تمرکز خوبی را در موضوع تخصیص انرژی خواهم گذاشت. تمرکزی که صیقل زمانه آنرا در راس افکار امروزم قرار داده چراکه امروز در ایام میانسالی بسیاری از چیزهایی که دیروز نداشتم را دارم و آنچه دیروز به وفور داشتم را امروز به قلت دارم که در راس آنها انرژی است!