Menu
نویسنده مطلب : پوریا

مطلب مورد بحث:

تاریخچه بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتری


فرین سافت، وبسایت فروش نرم افزار و محتوای آموزشی ویدیویی

فرین سافت یک کسب و کار بر پایه ی وبسایته که تمرکزش بر فروش محتوای آموزشی برند هایی مثل lynda, CBT, Pluralsight  و … ست. اولین تجربه ی خرید من به هفت سال پیش بر میگرده که ازش آموزش VBA  در اکسل رو تهیه کردم. با اینکه به نظر می رسید کل کسب و کارش یک نفر باشه ولی همون موقع با برخورد مناسب من رو جذب خودش کرد و طی این مدت به چند ده نفر وبسایت رو معرفی کردم. اکثرا تجربه ی مشابه بنده رو داشتن.

متن تمرین:

نگاه محصول محور:

فرین سافت محصولات با کیفیتی را از شرکت های معتبری ارائه می دهد، تنوع محصول بسیار بالاست و نحوه ی ارائه و طبقه بندی محصولات نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

 

نگاه فروش محور:

تنوع محصول و داشتن به روز ترین محصولات از بهترین شرکت ها باعث می شود که رقبایی که این محتوا را رایگان در اختیار مخاطب قرار می دهند نتوانند با کیفیت این وبسایت هم فدم باشند. خیلی از محصولات این وبسایت در وبسایت هایی مثل p30downlod  و vatandownload  و… پیدا نمی شوند.

همچنبن در صورت خرید دانلودی از وبسایت، تخفیف ویژه ارائه می شود، فرین سافت از این طریق تلاش می کند فاصله ی خود را با سایت های دانلود رایگان حفظ نماید.

همچنین با ایجاد پکیج های تخفیفی تلاش می کند تا در یک حوزه ی خاص به عنوان مثال طراحی وبسایت محصولات بیشتری را به یک مشتری بفروشد.

 

نگاه ارتباط محور:

اگر چه این کسب و کار در اکثر شبکه های اجتماعی حضور دارد و در ارتباط با مشتری، پشتیبانی قابل قبولی صورت میگیرد، اما هنوز از همه ی امکانات برای ارتباط با مشتری بهره ای برده نمی شود. برای خرید اطلاعات کامل پرسیده نمی شود. با توجه به رشته ی کاری و تحصیلی مشتری پیشنهاد محصول داده نمی شود. هر چند ماه یک بار اس ام اس تبلیغات و تخفیفات ارسال می شود. ولی این اس ام اس به صورت انبوه ارسال می شود.با این که شماره من در این وبسایت ثبت شده بود تا امروز که وبسایت را بررسی می کردم از کانال تلگرام این کسب و کار مطلع نبودم .

 

نگاه بازار محور:

نگاه بازار محور نسبت به سه نگاه دیگر در اولویت پایین تری قرار داده شده، به نظر می رسد بازار کلی آموزش نرم افزار های کامپیوتری در نظر گرفته شده، اما در کنار این محصولات نیم نگاهی به آموزش مدیریت، بازاریابی و تجارت نیز وجود دارد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟