Menu
نویسنده مطلب : علی رستمی

مطلب مورد بحث:

سرپناه (گفتگو درباره کارتون)


۱) خیلی اوقات کارکرد ابزارها را فراموش می کنیم. ابزارها که قرار بود باری از روی دوشمان بردارند و برایمان دغدغه و سطح بالاتری از زندگی به ارمغان بیاورند، خود به دغدغه و بار روی دوش تبدیل شدند. در خیلی از جنبه های زندگی این را می توان مشاهده کرد.

بعضی وقت ها به این فکر می کنم اگر قرار باشد با پولی که دارم یه وسیله مثلا ماشین بخرم بعد به هر دلیل از دستش بدهم یا اتفاقی برایش بیفتد چقدر غصه میخورم و برایم درد دارد. اگر قرار باشد درد زیادی به من تحمیل شود آیا ارزش دارد آن وسیله را داشته باشم. شاید تنها توانایی مالی من در خرید یک وسیله مثلاً خودرو کافی نباشد و لازم باشد که توانایی از دست دادنش را هم در نظر بگیرم. فکر می کنم اینطور کمتر، خود وسیله به دغدغه تبدیل شود. البته این را در نظر داشته باشید این قرار نیست که قانون باشد و ممکن است در شرایط مختلف ترجیح بدهم که رعایتش نکنم.

۲) این تصویر من را یاد درس داستان گویی در مذاکره انداخت که می گفت: “تمدن پیشرفت کرده است. ما دوران کودکی را پشت سر گذاشته‌ایم. اما نیاز به داستان و داستان‌گویی، در ما نمرده است.”

فکر می کنم علاقه انسان ها به بازی هم چیزی از این جنس است که طی زمان شکل تامین آن تغییر می کند.

۴) با تکنولوژی های جدیدی که متولد می شود آیا هنوز شیوه ی سنتی امتحان کارآمد است. زمانی شاید حفظ یکسری چیزها اهمیت زیادی داشت اما اکنون که مثلاً با یک جستجوی ساده می توان به راحتی به آن ها دسترسی داشت چه فایده ای دارد؟ آیا لازم نیست نظام آموزشی و شیوه ی امتحان گرفتن به سمت پرورش تحلیل و فکر کردن  و سنجش آن برود؟ همانطور که در زمان های قدیم تا قبل از اختراع ماشین ها توانایی جسمی اهمیت زیادی داشت و پرورش آن، نه به عنوان چیزی لوکس، که از واجبات زنده ماندن بود. اما به تدریج با پیشرفت فناوری این نیاز جای خود را به نیازها و مهارت های دیگر داد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟