Menu
نویسنده مطلب : مرضیه

مطلب مورد بحث:

اولین شغل و توصیه هایی در مورد آن (فایل صوتی)


با سلام
من در این خصوص صاحب نظر نیستم اما یک تجربه دارم که دوست دارم با دوستانم در متمم شریک بشم، چون آدم بدلیل بی تجربگی در ابتدای شروع بکارش، ممکنه درگیر چنین موقعیتهایی بشه.
وقتی در فضای کاری قرار می گیرید که همکاران و روسای شما به لحاظ ماهیتی با شما متفاوت هستند و این تفاوت در روند کار و ارزیابی امور مربوط به شما موثر هستند،  آن فضای کاری را در اولین فرصت ممکن ترک نمایید.
برای مثال فرض کنید شما وارد محیط کاری می شوید که ارزش اکثر افراد آن مجموعه فرار از کار  و بی مسئولیتی باشد. در چنین محیط هایی کسانی که سابقه طولانی در “کار نکردن” و “فرار از مسئولیت” دارند، آنچنان محیط کاری را در جهت امور خود Customize می کنند که شما هر چه از ارزش های آنها دورتر باشید، بیشتر در باتلاق هایی که آنها به منظور پوشاندن افتضاحات نتایج رفتارهای خود تعبیه کرده اند، گرفتار خواهید شد. در چنین محیط هایی معمولا روسایی به مراتب بی مسئولیت تر از کارمندان خواهید یافت…. در واقع می تونم بگم که این مجموعه به همراه هم تشکیل یک اکو سیستم را می دهند که البته هوای آن برای انسان هایی با ارزش های درست بسیار مسموم می باشد.
 
ماندن در چنین فضایی جز ایجاد رنج و تلاشی بی حاصل برای شما نخواهد بود… استمرار بودن در چنین فضاهای می تواند به احساس کاهش میزان  قدرت هوش منجر شود و حتی باعث خراب شدن کارنامه  کاری شما شود.