Menu
نویسنده مطلب : محمدجواد

مطلب مورد بحث:

انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر و بالعکس


شیوه‌های مختلفی برای نقل و انتقال فایل‌ها وجود دارد، دشوارترین آنها این است که آی‌فون یا گوشی اندرویدی خود را با کابل به کامپیوتر متصل کنید و فایل‌ها را منتقل کنید.
شیوه دیگر استفاده از بلوتوث است که سرعت چندان بالایی ندارد و در آی‌دیوایس‌ها چنان که افتد و دانی عملی نیست.
شیوه دیگر استفاده از اینترنت است که خب حتی اگر از اینترنت ۳g هم استفاده کنیم، برای نقل و انتقال فایل‌های حجیم به صرفه نیست و زمان زیادی هم طلب می‌کند.
پس ما باید به فکر یک راه حل جامع باشیم تا بتوانیم به سادگی فایل‌ها را هر زمان که خواستیم بین پی‌سی و آی‌دیوایس‌ها و وسایل اندروید منتقل کنیم.
یک راه حل جامع و بسیار عالی استفاده از اپلیکیشن Zapya است.
انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر و بالعکس
کار با این اپلیکیشن بسیار ساده است.

نصب برنامه
– نخست اپ Zapya را باید نصب کنید:
– دانلود از گوگل پلی
 دانلود از بازار
– دانلود فایل APK برای کسانی که دسترسی به گوگل پلی ندارند و می‌خواهند مستقیم فایل را بگیرند.
 دانلود از آی‌تونز
و با رفتن به اینجا هم می‌توانید نسخه ویندوز برنامه را بگیرید.

حالا که اپ را نصب کردید، باید بیشتر توضیح بدهم.
برای کار با این اپ شما نیاز دارید که وسایل خود را به یک شبکه وای فای محلی متصل کنید. برنامه برای نقل و انتقل فایل‌های هیچ استفاده از پهنای باند اینترنت شما نمی‌کند و از این نظر خیال شما باید راحت باشید.
کاربران آی‌دیوایس‌ها احتمالا باید بیشتر از Zapya خوششان بیاید، چون با کمک این برنامه دیگر نیاز به اتصال وسایل خود به کامپیوتر و اجرای آی‌تونز (یا برنامه‌های مدیریت و جابجایی فایل دیگر) ندارند.
بعد از اجرای اپ، برنامه به سرعت وسایل دیگری که به همان شبکه وای فای متصل هستند را شناسایی می‌کند و شما می‌توانید با سرعت ۵ تا ۱۰ مگابایت در ثانیه برای وسایل دیگر فایل ارسال کنید. به این ترتیب انتقال فایل‌های چند صد مگی هم در زمان بسیار کوتاه، ممکن می‌شود.
جهت آشنایی و تنظیمات بیشتر می‎توانید اینجا( منبع) را مطالعه کنید.