Menu
نویسنده مطلب : محمد نصری

مطلب مورد بحث:

از میان روش های ارزیابی عملکرد شغلی کدام را جدی‌تر می‌گیرید (وظیفه ای یا زمینه ای)؟


 
راه‌های زیادی وجود داره که در زمان ارزیابی عملکرد وظیفه‌ای و ارزیابی عملکرد زمینه‌ای کارکنان، شاهد نتایج بهتری باشیم. یعنی میشه با انجام اقداماتی، یک کارمند رو به مرحله‌ای رسوند که عملکرد وظیفه‌ای و عملکرد زمینه‌ای بهتری نسبت به خودش داشته باشه و به مرور هم بهتر بشه.
 
البته در عملکرد وظیفه‌ای پیشرفت کردن به مراتب ساده‌تره و می‌شه کارمندی رو براساس پرتوکل‌ها، قوانین، شرح شغل و … عملکرد وظیفه‌ای اون رو بالا برد.
 
اما مساله در عملکرد زمینه‌ای کمی پیچیده‌تر و سختره.
 
من فکر می‌کنم قسمت زیادی از عملکرد زمینه‌ای هر فردی، از قبل شکل گرفته. در زمانی کودکی، در محیط خانواده، در فرهنگ جامعه و محله و اطرافیان و …
 
سطح عملکرد زمینه‌ای پایین در بسیاری از افراد فقط به سازمان و یا شرکتی که در آن کار می‌کنند برنمی‌گرده بلکه این افراد در جامعه هم عملکرد زمینه‌ای پایینی دارن. به تعبیر عامیانه میگیم مثلن فلان فرد دلسوز نیست، برای کار دل نمی‌سوزونه.

چند مثال می‌زنم: چن خیابون اونورتر از محل کار ما چند ماه قبل تصادفی شده بود و شیشه خورده‌ی زیادی در پیاده‌رو ریخته بود. من که چند هفته‌ای از اون جا رد می‌شدم کماکان این شیشه خورده‌ها در پیاده‌رو بودن. علی‌رغم این‌که با فاصله‌ی ۲ – ۳ متری از اون‌جا درهای خونه‌ها شروع می‌شه، کسی یه جارو برنداشته این‌ها رو جمع کنه، چراکه جمع کردن این خورده شیشه‌ها رو وظیفه‌ی خودشون نمیدونستن و وظیفه‌ی شهرداری می‌دونستن و آسیب دیدن عابرین برای اون‌ها اهمیتی نداشته.
 
افرادی که عملکرد زمینه‌ای پایینی دارن، نسبت به پیرامون خود بسیار بی‌توجه هستند و فقط به منافع شخصی خودشون اهمیت میدن و مواردی که تاثیر کاملن مستقیم روی اون‌ها داره توجه می‌کنن.
 
شاید بشه گفت شهرهایی که در دنیا تمیزتر و منظم‌تر هستند، شهروندانی دارن که عملکرد زمینه‌ای بالایی دارن و خیلی از کارهایی که می‌تونن انجام بدن که به شهر آسیب می‌رسونه رو انجام نمیدن و خیلی از کارهایی که ضرورتی نداره انجام بدن و وظیفه‌ی اون‌ها نیست رو انجام میدن… مطمئن هستم اگه آزمایشی بشه که این افراد رو اگه در محل کارشون و در سازمان‌شون مورد ارزیابی قرار بدن، بسیار مسئولیت پذیرتر هستن و عملکرد زمینه‌ای بسیار بالاتری رو در محیط کار بروز میدن.