Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

کدام را انتخاب می‌کنید: به دست آوردن یا خرج کردن پول؟


سلام به دوستان

در مورد این گفته آقای ادوارد بورده، چیزی که من توی سالهای عمرم تجربه کردم و در زندگی دیگران دیدم، این عقیده درست هست.

یک مثال واقعی؛ من در محل کارم با روسا و مدیران و اعضای هیأت مدیره زیادی سر و کار دارم و از نزدیک می بینم که آنها از ۲۴ ساعت شبانه روز بطور متوسط ۱۳الی ۱۷ ساعت از زمانشان را در محل کار سپری می کنند (فارغ از مفید یا غیرمفید بودن)، همچنین اغلب آنها از ۳۰ روز مرخصی استحقاقی گاهی حتی یک روز هم استفاده نکردن و این خیلی در بینشان رایج هست، از طرف دیگر اینها جز کسانی هستند که حقوق های بسیار بسیار خوبی دریافت می کنند.

من خیلی اوقات به آنها فکر کردم و هیچوقت دلم نخواست جای آنها باشم (پول خوب در آوردن) ، چون همیشه به این نتیجه می رسم که آنها اصلا وقت ندارند که پولشون را اونجوری که دلشون می خواد خرج کنن و دیگران دارن منفعت این کسب درآمد را می برند. اما من اگرچه در مقایسه با آنها درآمد بسیار بسیار پایین تری دارم ، حداقل زمان کافی هم برای خرج کردنش دارم ، حتی اگر خوردن یک بستنی یا دیدن یک فیلم یا خواندن یک متن فکاهی باشه.

در بین بازاری ها و کسبه خانواده هم تقریباً وضع به همین منوال هست و با وجود اینکه بعضی از آنها برای قراردادهای تجاری سفرهای زیادی میرن ولی عنوان می کنن که لذت نمی برند و فرصت استفاده از جذابیت های کشورهای دیگر را ندارند. (خرج کردن پول)

نتیجه اینکه باید بین پول درآوردن و پول خرج کردن یکی را انتخاب کرد چون وقت برای هردوشون نیست.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟