Menu
نویسنده مطلب : صادق

مطلب مورد بحث:

نوموفوبیا چیست؟ آیا شما هم گرفتار آن هستید؟


۱٫ استفاده از موبایل  اگر به صورت واکنش به صدای اس ام اس و یا سایر پیام های دریافتی باشد  ، شاید  حتی   به عنوان فرار از فعالیتی که بر روی آن تمرکز کرده ام در بیاید.

به این معنی که  اگر درگیر انجام کاری هستم که خوشایند نیست اما تمرکزی است و باید انجام شود،  به امید فرار لحظه ای از  ان امر ناخوشایند گاه و بی گاه به موبایل سر می زنم. اما درمان آن برای من این بود:

در انتها ی هر ساعت فعالیت حدود ۱۰ دقیقه برای استراحت ، چشم برداشتن از صفحه نمایش و انجام حرکات کششی و گاهی چند بارفیکس قرار داده ام. در این ۱۰ دقیق سری هم به موبایل میزنم.  به هیچ عنوان در غیر این ده دقیقه به موبایل نزدیک نمی شوم( موبایل  در دورترین نقطه از محل نشستن من قرار دارد)

۲٫ تبلت و یا کتابخوان   برایم تبدیل به ضرورت شده است.  و  تنها  فایل های pdf  ویا word  برای مطالعه روی آن قرار داد. ( برای مطالعه در تاکسی و یا اتوبوس)

۳٫ MP3 player: در هنگام راه رفتن و یا اتوبوس و متروی شلوغ و یا رانندگی با اتومبیل شخصی   فایل های مفید صوتی را گوش می کنم( مثلا رادیو مذاکره)

۴٫ لپ تاپ: فقط  برای  زمانی که سرچ اینترنتی، تایپ و یا مطالعهطولانیمدت در منزل

سرچ اینتر نتی  و باز کردن صفحات زیاد از جمله ” دزدان وقت” من است. مدتی است سعی کرده ام که موضوع سرچ را روی کاغذی کنار مونیتور بچسبانم و   با محدودیت زمانی سرچ کنم.

استفاده تخصصی از هر وسیله و دانستن  این نکته که ۲۴ ساعت شبانه روز( به عنوان منبع) باید  به دصورت به فعالیت هایی مختلف اختصاص یابدو در مدیریت زمان   راهگشاست.