- usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : علی شیرزاد

مطلب مورد بحث:

چند نکته درباره روش یادداشت برداری | یادداشت الکترونیک در برابر یادداشت کاغذی


با سلام

خدمت خانواده متمم

خانواده ای که کمر همت بسته مهارت های فردی خودش رو توسعه بده.

“خرما خورده نهی خوردن خرما نمیکنه”

من خودم موقع مطالعه یادداشت برداری بر روی کاغذ میکنم واسه همینم درباره مطلب ارائه شده اگه موافق نباشم نظر مخالفی هم ندارم.

متن اصلی مقاله “مقایسه اثر یادداشت برداری با کاغذ و با کامپیوتر رو مطالعه کردم. از نوع نگاهی که هم نوعانمون در خارج از مرزهای کشورمون به تحقیق و بررسی دارن به شگفت اومدم. دانشگاه واسشون مکانی هست که در اون مسائلی که در صنعت، محیط کار و در کل، دنیای واقعی؛ واسشون پیش میاد رو در قالب پدیده مورد مطالعه، مطالعه می کنن. واسه نمره یا پاس کردن یه واحد درسی یا رد کردن پایان نامه این کارو انجام نمیدن.

لعنتی….

واقعا تولید و پیشبرد دانش براشون مثل یه دغدغه هست. طرف یه بار از یادداشت برداری با کاغذ بجای انجام اون با کامپیوتر استفاده کرده اونوقت به صرافت این اوفتاده که واقعا این یکی “انگار” بهتر از اون یکی واسش عملکرده بعدش این “انگاره”ش رو در قالب “فرضیه” مورد آزمون قرارداده و در نهایت ….

 

ما کجا و ….

ضمن ابراز اینکه بسیار تحت تاثیر قرارگرفتم و روی سخنم هم خودم بودم و این به اصطلاح “دیدگاه”ی که نوشتم هم یه جوری تلنگر به خود بوده لازمه که این مطلب رو عنوان کنم که از محدودیت های این تحقیق میتونه این باشه که اثر “مهارت افراد در یادداشت برداری با کاغذ” در مقابل “مهارت یادداشت بردای با کامپیوتر” رو نتونسته در این مقایسه بررسی و در نهایت تعدیل کنه.

واقعا ممکنه ما دچار عادت های خودمون شده باشیم و از اونجایی که عادت ها قابل حذف نیستن بلکه قابل جایگزینی هستن – کتاب قدرت عادت؛ پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید – با عادت به یادداشت برداری با کامپیوتر بتونیم نتایج یادداشت برداری رو بهبود بدیم!!

 

موفق باشیم