Menu
نویسنده مطلب : شهرزاد

مطلب مورد بحث:

مدل درآمد پرداخت بر اساس مصرف


پاسخ تمرین اول)

* برای پاسخ به این تمرین، من، استفاده از تاکسی هایی که به تاکسی متر(سامانه هوشمند تاکسی) مجهز هستند رو در نظر میگیرم.

* وقتی که تاکسی شروع به حرکت میکنه و به حرکتش تا مقصد ادامه میده، ما به عنوان مسافر تاکسی،  داریم هزینه  رو بر اساس Pay Per Use (یا PPU) برای هر متر یا هر کیلومتر پیموده شده پرداخت می کنیم. اما زمانی که تاکسی مثلا پشت چراغ قرمزها و یا در ترافیک های سنگین، متوقف میشه، موضوع متفاوت میشه و ما الان داریم برای اون زمانی که فقط در تاکسی بیحرکت، نشسته ایم، پول پرداخت می کنیم و مطمئن نیستیم که این محاسبه به شکلی عادلانه صورت گرفته باشه.

* در رابطه با ریسکهای این موضوع و میزان رضایت مشتریان؛ به نظر میرسه مشتریان، زیاد از این شیوه راضی نباشن. چون با جستجویی که انجام دادم، در اینجا خوندم که “هر چند نصب تاکسی متر برای بسیاری از رانندگان به لحاظ واقعی شدن نرخ حمل و نقل مسافر رضایت بخش بوده است اما تعداد زیادی از شهروندان از این روند اظهار نارضایتی می کنند و عقیده دارند افزایش نرخ کرایه تاکسی های تلفنی پس از افزایش نرخ نان و … در حالی انجام می شود که آن ها دارای درآمدهای ثابت هستند.”  … اما ممکنه مشتریانی هم از این موضوع راضی باشن، چون دیگه نیازی نیست برای پرداخت کرایه ی تاکسی همیشه دنبال پول خرد بگردند!

در جایی خوندم که تاکسیرانان معتقدند که اجرای پروژه تاکسیمتر هیچ وقت امکانپذیر نیست چون به ضرر راننده و مسافر است. مثلا به دلایلی چون اینکه،  این کارت ها و دستگاهها به شبکه شتاب بانکی متصل نیست و مخصوص شهرداری است و افراد غیر بومی که وارد شهر می شوند مجبور به پرداخت نقدی هستند. و اینگونه تناقض در دریافت کرایه از مسافران باعث دو گانگی در برخورد با مسافران و ایجاد شبه در ذهن مردم می شود. مبلغی که به عنوان کرایه از این کارتها کسر می شود ۲۴ ساعت در حساب شهرداری باقی می ماند و یک روز بعد به حساب شخصی رانندگان واریز می شود. و دلیل دیگر اینکه،  تاکسی مترهای موجود دارای چهار کلید برای هر یک از مسافران است که چنانچه راننده ای ترتیب سوار شدن مسافران و مقاصد آنان را فراموش کند باعث اشتباه در محاسبه کرایه می شود.

در جای دیگری حتی گفته شده بود که بعضی رانندگان تاکسی، به دلایل مختلف از جمله به خاطر روشن کردن کولر تاکسی در تابستان، کرایه ی اضافی از مسافران طلب میکنند.

* برای مدیریت کردن این موضوع، شاید بهتر باشه مشکلات موجود رفع بشه و فرهنگ سازیهای لازم صورت بگیره و راننده ها و مسافران به این موضوع پی ببرند و خود تجربه کنند که نصب این تاکسی مترها یا سامانه های هوشمند بر روی تاکسی ها میتونه نرخ کرایه رو به صورت هوشمند، دقیق و عادلانه و بر اساس مصوبات مراجع ذی صلاح تعیین کنه، ضمن اینکه پرداخت الکترونیکی کرایه به مشکل پول خرد خاتمه میبخشه و مشکلات بهداشتی ناشی از انتقال پول را نیز برطرف می کنه.

پی نوشت:

تاکسی متر، قابلیت محاسبه دقیق کرایه با استفاده از چند آیتم هم زمان مسافت، ترافیک، درصد افزایش شب و … را دارد و نرخ کرایه مسافران براساس رقم نشان دهنده تاکسی متر محاسبه و دریافت می شود.