Menu
نویسنده مطلب : شهرزاد

مطلب مورد بحث:

تاریخچه برند لویی ویتون و استراتژی قیمت گذاری محصولات لوکس


دوستان عزیز. کمی بیشتر در مورد برند LV تحقیق کردم، تا بتونم در کنار تعریفهایی که ازش شده بود و من هم دو نمونه اش رو در کامنت بالا اشاره کردم (و البته فراموش کرده بودم این رو هم بنویسم که گفته میشه کیف های LV دست ساز هستند و به طور متوسط، ساخت هریک از اونها به مدت یک هفته طول میکشه)، نظرات کسانی که از اون استفاده کردند رو هم بدونم.

راستش، نظرات موافق و مخالف زیادی رو در مورد کسانی که یکی از محصولات این برند رو خریده بودند، مشاهده کردم. عده ای از خریدشون و سرویس های پس از خرید، راضی بودند و عده ی زیادی ناراضی! (اگر فرصت داشتید و به این موضوع علاقمند بودید، میتونید نظرات این آدمها رو در اینجا بخونید)

راستی.. از جمله آدمهای مشهوری که برند LV رو endorse (تایید) کردند (احتمالا اگر در linkedin عضو هستید، با کلمه ی endorse آشنایی دارید :) …)، کسانی مثل آنجلینا جولی، محمد علی و مایکل فلپس هستند.

نکته جالب دیگری که در جایی خوندم این بود که میگفت، کیف های LV با قیمت های گرونشون، تازه ۶ برابر ارزون تر از کیف های Chanel هستند!

پی نوشت:

در مقاله ای که به روانشناسی اینکه چرا مردم به خرید اجناس لوکس علاقمند هستند، پرداخته بود، خوندم که:

مردم، کالاهای لوکس رو به دلایل مختلف خریداری می کنند، اما چیزی که در همه ی اونها مشترکه، احساس قوی یی است که اونها رو به یک محصول گرانقیمت دلبسته می کنه. چه ما از نظر مالی تامین باشیم یا خیر، خرید کالاهای لوکس و گرانقیمت میتونه به منظور خودنمایی یا به دست آوردن پذیرش از طرف دیگران یا پاداش دادن به خودمون در قبال کاری باشه که با موفقیت به انجام رسانده ایم.

و میگه، حالا که ما psychology پشت اینکه چرا مردم کالاهای لوکس رو میخرند، میدونیم (در متن مقاله، بیشتر در موردش توضیح داده)، بهتره که به این توانایی مجهز بشیم که هر احساسی در این رابطه رو پایین بیاریم و تعدیلش کنیم و سعی کنیم بخش منطقی مغزمون رو به این موضوع متقاعد کنیم که هر چه کالا (یا محصول یا خدمت) ای، گران تر باشد، [احتمالاً ] از کیفیت بهتری برخوردار خواهد بود. (منبع:The Psychology Behind Why People Buy Luxury Good)