Menu
نویسنده مطلب : محمدرضا شعیبی

مطلب مورد بحث:

فضای ابری چیست؟ ذخیره سازی ابری اطلاعات چه کاربردی دارد؟


سلام
واقعیت اینکه پیشگامان صنعت IT در جهان تمامی برنامه های آینده خود را بر این تکنولوژی استوار کرده اند. در اینترنت مقاله ها و بحث هایی در قالب all Things cloud به چشم می خورد که دلالت بر این امر دارد.

زمانی شرکت اپل شروع به حذف CD درایو از تولیدات خود کرد و همه این نکته را نقطه ضعف برای آن میدانستند، ولی در حال حاضر اکثر تولید کنندگان رقیب نیز همین راه را دنبال میکنند که نشان از بی نیایزی جابه جایی فیزیکی اطلاعات در روزگار اینترنت است.

دربسیاری از مقوله ها انجام امور در بستر اینترنت امکان پذیر است. این امر تا جایی پیش رفته که همه چیز دیگر به صورت آن لاین انجام شود مانند سیستم عامل های تحت وب، اپلیکیشین های آن لاین، بازی های آنلاین، بانکداری مجازی و ……. تا آنجا که پیشبینی میکنند در زمانی دیگر کسی پول برای خرید ملک نخواهد داد بلکه متراژ فروشگا های مجازی را خرید خواهد کرد.

طبیعتاً بسیاری از این موارد قابلیت شارژ کردن استفاده کننده را خواهند داشت و حتی در صورت رایگان بودن پورووایدر های سرویس اینترنت می توانند مافع مالی را تامین کنند.

و در آخر درست است که اطلاعات شخصی شما از طرف ارائه دهندگان سرویس های Cloud امن میباشد ولی این شرکت ها از این اطلاعات برای تحلیل های آماری در راستای دولت مردان و تجارت های جهانی استفاده میکنند و پول های کلانی بدست می آورند.