Menu
نویسنده مطلب : حسام ندرمحمدی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


سایت به اشتراک گذاری تبلیغات یا آگهی که افراد با عضو شدن در آن میتوانند هرگونه آگهی ای در هر مورد دلخواه خودشان در آنجا بگذارند و تا مورد بازدید نفرات دیگر قرار گیرد. مثل دیوار و شیپور.

از مدت ها قبل از اینکه دیوار و شیپوری وجود داشته باشد سایت های دیگری به این شکل در بازار فعالیت کرده اند و هرکدام سهمی هرچند کوچک از بازار داشته اند چراکه همواره نیاز به تبلیغات، کسب در آمد، فروش محصول و یا خرید برای همه افراد یک جامعه وجود دارد و هرچقدر فضای این کار وجود داشته باشد به هرحال مورد استفاده قرار میگیرد.
 
ارزشی که این سایت در مقایسه با رقبا برای مشتری میتواند ایجاد کند نحوه ارائه متمایز آگهی هاست به علاوه قیمت کمتر شتابدهی. 
از طرفی در سایت دیوار و شیپور در زمان حال به علت فشردگی و تعداد زیاد آگهی این امکان وجود دارد که تعداد زیادی از آگهی ها توسط بازدیدکنندگان دیده نشود که این مشکل برای سایت تازه راه اندازی شده با آگهی های کمتر اتفاق نمی افتد.
مورد بعدی پیچیدگی ثبت آگهی و تایید آگهی در این سایت هاست که سایت ما این مسئله را ندارد.
ارزش دیگری که برای کاربران سایت ما خواهد داشت ماندگاری آگهی به مدت نامحدود هست و نمایش اطلاعات تماس مشتری برای همیشه هست.
 
بازار بالقوه این کسب و کار میتواند کل انسان های بالغ کره زمین باشد.
بازار آماده این کسب و کار تمامی افراد بالغی ست که در حال استفاده از اینترنت میباشند.
بازار هدف این کسب و کار تمامی کسبه سنتی و افراد خانه داری ست که به کسب درآمد از طریق اینترنت فکر میکنند و دارای متوسط درآمد فعلی ماهیانه ۲ میلیون تومان میباشند.
 
صنعت فعالیت این کسب و کار صنعت تبلیغات و رسانه میباشد.
 
ارزیابی بازار هدف:
از آنجایی که کسب در آمد در اولویت های اول برای زندگی هر شخصی در جامعه به خصوص بازار هدف ما مطرح هست تبلیغات یکی از نیازهای اصلیشان میباشد.
مسئله مورد اهمیت برای بدست آوردن این بازار کسب اعتماد و همچنین آموزش درست تبلیغات و مفهوم و تاثیر آن به این افراد میباشد.
فعالیت این سایت به صورت ارائه خدمات انتشار تبلیغات میباشد. در این صورت برای تعریف قیمت این خدمات باید این مسئله را در نظر داشت که قیمت ارائه این خدمات توسط رقیبان و فعالان فعلی چه میزانی میباشد و این قیمت تا چه حد در میزان رضایت مشتری هایشان از ارزش افزوده بدست آمده تاثیرگذار بوده است.
هزینه جذب و ایجاد مشتری در این کسب و کار میتواند خیلی کم باشد چرا که هدف ما کسب درآمد مشتریان ما میباشد. ولی قطعا هزینه های برای تبلیغات خودمان و معرفی محصولمان به این بازار را نیازمندیم. این هزینه اولیه برای معرفی به بازار هدف باید طی برنامه ریزی دقیق مشخص شود و قطعا نیاز به کسب سرمایه اولیه میباشد.
این کسب و کار امکان ارائه خدمات متفاوت و مرتبط در قالب بسته های شتابدهی به منظور نمایش بیشتر و متمایز به بازدیدکنندگان سایت را خواهد داشت.
سرعت عرضه محصول به بازار برابرست با سرعت توسعه این محصول آنلاین در نتیجه خیلی سریع
طول عمر محصول تقریبا پایدار تشخیص داده شده چرا که همواره این نیاز بازار مورد تقاضا خواهد بود و کم نمیشود که بیشتر هم میشود.
 
امکان تقلید و کپی شدن این ایده بسیار زیاد هست همانطور که ما این ایده را از دیوار و شیپور کپی برداری کردیم. ولی بازار این صنعت پتانسیل رشد هر کسب و کاری مبنی بر این ایده را خواهد داشت. تنها مسئله مهم نوع پیاده سازی و تکنیک های بدست آوردن سهم بازار و نگهداری مشتری میباشد که مشتری های بدست آمده از دست نروند.