Menu
نویسنده مطلب : سارا حق بین

مطلب مورد بحث:

تفاوت استرس و اضطراب و ترس چیست؟


سلام به دوستان

با مواردی که در اطرافیان اعم از فامیل و دوست و همکار مشاهده می کنم شاید درصدی از این ویژگی ها حالت ژنیتکی داشته باشد و مقدار بیشتری اکتسابی از محیط که اغلب افراد توانایی خوبی در پرورش و بزرگنمایی این حالات دارند.

در مورد خودم به تازگی دقت بیشتری در این رفتارها در خودم و مدیریت آنها دارم. در مورد ترس تلاشم بر این است که دستپاچه نشوم و راهکاری را که به ذهنم می رسد بتوانم اجرایی کنم. در مورد استرس و اضطراب، با صحبت کردن با یک دست صمیمی و آرامش دهنده، بیرون رفتن و هواخوری و قدم زدن، خریدن گل یا کتاب و چیزهای کوچک مورد علاقه، گاهی حتی گریه کردن، مراقبه و نوشتن و خواندن جملات تأکیدی مثبت با استفاده از ذهن خودم، صحبت درونی با خودم که همه چیز روبراه خواهد شد، تمرکز بر روی نفس کشیدنم و از همه مهمتر و موثرتر در مورد من گفتگوی درونی با خدای مهربانم را می توانم اشاره کنم.

از راهکارهای دیگری که توصیه می شود همانطور که اشاره کردم تنفس صحیح و استفاده از تکنیک های آرامسازی، دست برداشتن از تفکرات منفی ، دوش گرفتن، اعتماد به خود و مکالمه مثبت با خود، صحبت کردن به یک همراز، عدم پیش داوری در مورد وقایع آینده و موردی که برای خودم جالب است حمام جنگل می باشد.

حمام جنگل یک روش ژاپنی برای کاهش استرس و اضطراب است که شامل راه رفتن و قدم زدن در میان درختان و احساس بوی خوب چوب و چمن و صدای آب به مدت ۲۰ دقیقه می باشد که تصورم بر این است همه ما چنین تجربه ای و حال خوب بعد از آن را احساس کرده باشیم.

با آرزوی آرامش برای دوستانم