Menu
نویسنده مطلب : محسن هدائی منفرد

مطلب مورد بحث:

چالش نوشتن: در مورد خوبی‌ها و بدی‌های کلمات زائد


در سفر زندگی , خودمون رو زندگی کنیم .

زندگی فاصله ای هست میان تولد و مرگ , شاید بهتر باشد که تلاش کنیم تا  بهترین سفری که میتونیم داشته باشیم رو رقم بزنیم .

کمتر کسی رو دیدم که مسافرت کرده باشد و همچنان بدون تغییرات ( روحی و جسمی و فکری و… ) به زندگی عادی  برگردد . اگر چه  ممکنه گاهی این تغییرات انقدر کم بوده  که متوجه نشدیم و یا تغییرات ممکن هست موقتی باشد و بعد از گذشتن زمانی اون تغییرات کمرنگ تر شود .

ما برای مسافرت نیازمند وسایل و شرایطی هستیم بهتره اون وسایل رو تهیه کنیم و اگر از اول نداریم بهتره به جای منتظر موندن و یا هیچکاری نکردن و یا لذت نبردن از سفر , در ادامه به دست بیاریم . در زندگی هم بعضی ابزار ها رو داریم مثلا محیط خوب و خانواده خوب و… حالا اگر این ابزار ها رو نداریم میتونیم در ادامه زندگی اون ها رو فراهم کنیم . شاید سوال پیش بیاد که خانواده بد رو نمیشه به خانواده خوب تبدیل کرد . بهتره کمی دقیق تر نگاه کنیم , ما با دوست شدن و ازدواج و… افراد جدیدی به زندگیمون وارد میکنیم , اینجا میتونیم جبران و ابزار خوبی تهیه کنیم .

 کسی به مقصد میرسه و خوشحاله که از مسیر هم لذت برده باشه , در زندگی هم کسی خوشحاله که هر روز نهایت استفاده رو بکنه و از روز خودش لذت برده باشد .

مدت زمان سفر ممکنه کوتاه یا طولانی شود ولی چیزی که مهمه اون زمانی که صرف شده ایا ارزشمند بوده یا نه ؟ در زندگی هم عمر محدوده .

در سفر هر لحظه چیز جدیدی تجربه میکنیم در زندگی هم همینطور . خیلی وقت ها برای فرار از روزمرگی ها و شکستن تکرار ها , یک مسافرت پیشنهاد خوبی هست .

در سفر همراه خوب داشتن دلیلی هست که لذت مضاعفی از سفر ببریم در زندگی هم دوست و اطرافیان خوب داشتن به زندگی بهتر و لذت بردن بیشتر کمک میکنه , شاید بی دلیل نباشد که جیم ران میگه : شما میانگین پنج نفر از افرادی هستید که بیشترین وقت را با آنها میگذرانید .

پس بهتره در انتخاب همسفرهامون دقت کنیم .
در سفر گاهی مشکلی پیش میاد ولی اگر در مجموع از سفر راضی باشیم دیگر اون مشکلات مهم نیست , در زندگی هم اگر در کل از خودمون و زندگی رضایت داشته باشیم مشکلات کمتر اذیت میکنه .

در سفر میتونیم به ادم ها کمک کنیم سفر خوبی داشته باشند و خودمون هم احساس بهتری پیدا کنیم . در زندگی هم میتونیم با کمک کردن به دیگران زندگی بهتری داشت .

زیاد شنیدیم که در سفر میشه ادم ها رو بهتر شناخت , به نظر من در سفر هم میشه دیگران رو شناخت , هم میشه خودمون رو بهتر بشناسیم , از مارک تواین هم نقل شده که گفته :

«این را به تجربه فهمیده‌ام : بهترین راه برای اینکه بفهمید کسی را دوست دارید یا از او متنفر هستید ، این است که همراه او سفر کنید . »

در زندگی هم گاهی برای شناخت ادم ها باید با اون ها مدتی زندگی کرد تا  اون ها رو شناخت و گاهی در همین راه   , خودمون رو هم بهتر میشناسیم .

به امید روزی که در مسیر زندگی به پاس تشکر از کسانی که این جاده رو برای ما هموار کردن ما هم به زیباتر و بهتر شدن این جاده کمک کنیم تا ایندگان هم لذت ببرند و هم بدونند ما نیز از اینجا گذشته ایم .

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟