Menu
نویسنده مطلب : سعید رمضانی

مطلب مورد بحث:

تاریخچه سئو و الگوریتم های جستجو


> داده‌های پرت رو  حذف می‌کنم. اگر اغلب کسانی که صفحه‌ای رو می‌خونند متوسط ۲ دقیقه وقت می‌زارن و چند تایی بودن که ۲۰ دقیقه وقت گذاشتند، حسابشون نمی‌کنم.

>  تا ۲۰۰ تای اول، ترتیبی که صفحات رو به آدما نشون میدم رو تغییر میدم. که اثر ترتیب رو تا جای ممکن حذف بکنم و رضایت رو دقیق‌تر بتونم ثبت کنم.

> مثل گوگل، میزان برگشتن به بقیه صفحات و تکرار جست‌وجو رو ثبت می‌کنم. تعداد تکرار رو هم ثبت می‌کنم. و همچنین میزانی که رو صفحات جدید می‌مونند. چون ممکنه یه صفحه‌ای کامل باشه، اما یکی کمال‌گرا باشه و بخواد بقیه نتایج رو هم نگاه کنه. ولی صفحه‌ی دومی رو که دید سریع ببنده و دوباره برگرده از من صفحه بخواد.

> تعداد سوال‌های دیگه‌ای که بعد از خوندن صفحات پی‌شون رو میگیرن رو هم می‌شمارم. اگر کسی یک صفحه رو بخونه و سوالات مرتبط با اون صفحه رو ازم بپرسه، پس اون صفحه خوب بوده و امتیاز بالایی میگیره.

> زمان و مکانی که کاربر ازش جست‌وجو می‌کنه رو ثبت می‌کنم که شاید به این نتیجه برسم بعضی صفحات برای یه زمان خاص و آدمایی که از یه جای خاص میان خوبن. که نتیجه‌ش میشه چند تا رتبه‌ی ۱.

> میزان اسکرول، سرعت اسکرول، توقف و جابه‌جایی ماوس رو ثبت می‌کنم. مثلا یه اسکرول اولیه‌ی سریع از بالا به پایین، و بعد دوباره به بالا و اسکرول با سرعت کم نشون دهنده‌ی ارزش مطلبه و این که کاربر می‌خواد کامل بخونه.

> میزان استفاده از دکمه‌های به اشتراک گذاری مطلب و ذخیره‌سازی و بوک‌مارک کردن هرچقدر بیشتر باشه، یعنی صفحه بهتر بوده و میاد بالاتر.

> میزان کامنت گذاشتن هرچقدر بیشتر باشه برا هر صفحه، یعنی صفحه بهتره. مخصوصا اگر به صورت سوالی باشن. مشخصه که کاربر به نویسنده مطلب اعتماد کرده.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟