Menu
نویسنده مطلب : زهره جواهری

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


شرح مختصر گسب و کار:

داروخانه آنلاین برای خرید انواع  محصولات بهداشتی، مکمل های تغذیه ای، مشاوره بهداشتی و دارویی آنلاین

ارزشی که ایجاد می کند:

تا امروزه داروخانه ها بیشتر از آن که به فعالیتهای علمی در زمینه مصرف دارو بپردازند مشغوا فروش اقلام دارویی و بهداشتی طبق نسخه و یا خواست مشتری بوده اند. در واقع تا حدود زیادی فعالیت داروخانه یم فعالیت منفعلانه بوده است. با راه اندازی این کسب و کار و ایجاد فضایی برای مشاوره و پرسش وپاسخ میتوان امیدوار بود که استقبال زیادی شود. چون اطلاعات دارویی و بهداشتی مردم بسیار اندک است و تمایل به دانستن وداشتن سبک زندگی سالم تر دغدغه بسیاری از مردم شده است. از طرف دیگر با رشد کسب و کار های انلاین این صنعت نیز میتواند همراه با دیگر بیزینس ها در این عرصه فعالیت نماید. ابتدا مشاوره لازم به صورت مجازی داده می شود و کالای مناسب معرفی می گردد و در صورت تمایل مشتری خرید اینترنتی و ارسال برای مشتری نیز انجام میگردد.

طبقه بندی صنعت:

این صنعت هم شامل خدمات و هم شامل کالا می باشد.

بازار هدف: تمام مردم یک شهر یا حتی کشور

بازار بالقوه: تمامی افرادی که به نوعی مصرف کننده دارو و یا  اقلام بهداشتی هستند.

بازار آماده: افرادی که در حال حاضر خرید اینترنتی انجام میدهند.

تحلیل بازار: این بازار به زودی با توسعه فروش های انلاین در سراسر کشور گسترش خواهد یافت. با بزرگ شدن نسل دهه ۷۰ و ۸۰ که فرزندان تکنولوژی هستند، این روش بیش از بیش رونق میگیرد. و شاید بسیاری از کسب و کار های سنتی امروزی تا چند سال دیگر نابود شوند و انواع تازه ای از کسب و کارها بر پایه فضای انلاین شکل بگیرند.

تقلید: این اتفاق دور از انتظار نیست. ممکن است گروهی فرصت طلب با راهنمایی های نادرست فقط با هدف فروش محصولات بعضا قاچاق و غیر مجاز خود دست به این نوع کار بزنند. یا اینکه با کاهش شدید قیمت ها و جلب مشتری فضای رقابت را ناسالم کنند.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟