Menu
نویسنده مطلب : جواد رکنی

مطلب مورد بحث:

نقشه سفر مشتری چیست؟ | طراحی، ترسیم و بررسی یک نمونه


تمرین اول:
با در نظر گرفتن شرکت دیجی کالا، بعضی از مسیرهایی که به نظر من می یایند این‌ها هستند:
– کسانی که می خواهند در گوگل اطلاعاتی در مورد یک محصول بدست بیاورند می توانند به صفحات بررسی محصول در سایت دیجی کالا منتقل شوند و اگر کسی هم به قصد خرید کالایی در گوگل جستجو کند می تواند به همین صفحات دسترسی پیدا کند.
– کسانی که صرفا با هدف کسب اطلاعات در مورد یک مطلب علمی یا هنری یا چنین چیزهایی به سایت دیجی کالا مگ منتقل می شوند و آنجا پس از مطالعه پست مربوطه به صفحاتی از سایت دیجی کالا که محصول یا خدماتی در آن رابطه ارایه می دهد منتقل می شوند.
– کسانی که در اینستاگرام با صفحات مختلف مجموعه دیجی کالا مواجه می شوند مسیر متفاوتی را طی می کنند.
– کسانی که با معرفی یک شخص دیگر به صفحه اول این شرکت منتقل می شوند.

تمرین دوم:
چند سالی هست که برای مطالعه وبلاگ‌هایی که فکر می کنم مفید هستند در رابطه با موضوعات مورد علاقه خودم وقت می ذارم و چندین سال پیش در همین وبگردی ها با سایت وزین روزنوشته ها آشنا شدم و پس از خواندن تعداد قابل توجهی از مطالب روزنوشته به متمم رسیدم. تا مدتی صرفا کاربر آزاد بودم و متمم را به بعضی از دوستانم هم معرفی کردم. بعد از مدتی وقتی تعریف خود دوستانم را از محتواهای متمم شنیدم و همینطور مطالعه مطالب مختلف متمم تصمیم به عضویت ویژه گرفتم. مدتی گذشت که تصمیم گرفتم در کسب و کار خودم از محتوا و موضوع بازاریابی و استراتژی محتوا استفاده کنم و تصمیم به مطالعه مطالب متمم در این زمینه گرفتم.