Menu
نویسنده مطلب : امید

مطلب مورد بحث:

استعداد ایده پردازی و انسانهای لبریز از ایده


عالی بود.

خود من همیشه با شروع هرکاری ایده های مختلفی به ذهنم میرسه، اما ایده هایی که منجر به شروع یک کار جدید بشه زیاد نبوده، توی کار قبلی هم ایده های زیادی برای تغییر روال کارهایی که بهم مربوط بود میدادم و مدیر مربوط  هم کاملا استقبال می کرد هرچند زمانی که پای عمل و اجرا میومد وسط با نارضایتی برخی کارکنان که شاید توان تغییر (که معمولا از روش سنتی به الکترونیکی بود) رو نداشتن کنار گذاشته می شد و همین باعث بی میلی من به حفظ شغل شد و میشه گفت با اولین بهانه زدم بیرون!

در مورد پیدا کردن کاربردهای اشیا بنظرم خوب عمل کردم تو چند مثالی که برایه خودم زدم، تویه رسم و توسعه اشکال هم از بچگی دستی دارم و معمولا این کار رو با اعداد مختلف و یا شکلک های توی کتاب و دفتر انجام میدادم، یا وقتی معلم تخته رو پاک نمیکرد و میرفت من میرفتم با استفاده از مطالبی یا شکلایی که کشیده بود یه چیزای دیگه ای میکشیدم. (چند بارم کار به اولیا کشید!! :-)…).

داستان سرایی رو قبلا خیلی دوست داشتم و ازش لذت میبردم ولی الان خیلی وقته داستانی درست نکردم! بجز برا تربیت و راهنمایی برادرزاده هام!

همیشه فکر میکردم به کسی میگن پر از ایدس که ایده هاش تازه باشه و فقط ایده هایی مدنظره که منجر به شروع یا ایجاد یک حرکت تازه میشه، و ایجاد تغییر و تحول و روش انجام تازه جزء این استعداد محسوب نمیشه. برا همین خیلی خودم رو تویه این استعداد سهیم نمی دونستم. اما حالا فهمیدم که اشتباه کردم.

با سپاس