Menu
نویسنده مطلب : آتا ناصر

مطلب مورد بحث:

مدل مفید، نه مدل درست؛ مسئله‌ی مدل سازی این است


مدل سیاسی که معتقدم (البته در ایرانِ عزیز): بهترین جناح سیاسی قابل اتکاء، بی جناحی است. وقتی که نه شفافیت، نه مرامنامه و نه پایداری موجه و اعلام شده ایی در میان است،‌بهترین جهت گیری اینه که با عقل خودمان رفتار کنیم و نه صرفا براساس دلبستگی به این یا اون جناح.

مدل اجتماعی: ازدواج های موفق عموما درون قومیتی هستند. یکی از دلایل بروز اختلافات زناشویی تفاوتهای فرهنگی قومیت هاست و ازدواج درون قومیتی عموما موفق تر و ماندگارتر از ازدواج دو فرد با قومیتهای مختلف هست.

مدل علمی: سازمانهای حاکمیتی سازمانهای غیر حاکمیتی (تصدی گری). سازمانهای حاکمیتی سیاستگذار و تعیین کننده خط مشی اند و سازمانهای تصدی گر اجراء کننده سیاستها.

مدل علمی: ساخت، نگهداری، بهره برداری. در بررسی ساختار سازمانهای عمرانی و زیرساختی مثل راه و ترابری مسکن و شهرسازی با این مدل به حوزه ها و وظایف مختلف آن سازمان اندیشیده و هر حوزه را در یکی از این گروهها قرار می دهم.

مدل فرهنگی: چاپلوس، صادق و روراست. معتقدم که فرد چاپلوس به هیچ وجه نمی تواند صادق باشد و البته این تقسیم بندی را طیف گونه می دانم و معتقدم هر چقدر در رفتارهایمان به سمت چاپلوسی حرکت می کنیم لاجرم از صداقت دور می شویم.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟