Menu
نویسنده مطلب : امید امیدی

مطلب مورد بحث:

خطای تمرکز بر آخرین اطلاعات


باسلام

برای کاری نیاز به یک ابزار صنعتی داشتم ولی چون کارم بنظرم کوچک بود و در بازه زمانی چند روزه مشکلم حل میشد به میدان حسن آباد برای خرید ابزارا چینی ارزان قیمت مراجعه کردم. بعد از گشتن چندین مغازه و پرسیدن قیمت در یکی از فروشگاه ها یکی از مشتریان با شنیدن صحبتم با فروشنده پیشنهاد یک برند چینی را داد و گفت که صنعتگر است و از تمامی ابزالات برند های معتبر اروپایی و این برند چینی استفاده و خیلی رازی است!

البته ناگفته نماند در هر فروشگاهی فروشنده به بی کیفیت بودن آن ابزاالات بی نام و نشان اذعان داشت ولی به هرجهت چون کارم کوچک بود برایم حکم ابزار یکبا مصرف را داشت. آن زمان اولین برخوردم با برندهای چینی بانام و گارانتی ایرانی بود که با قیمت بالاتر از همتایان خریداری کردم.طبق منطق آن موقع این هم مثل بقیه بود و برگه گارانتی وسیله ای بود برای گرفتن پول بیشتر از مشتری ولی حرف های آن مصرف کننده رازی نظرم را عوض کرد. در روز دوم یا سوم استفاده دستگاه خراب شد! فروشنده گفته بود که گارانتی هم دارد که باورم نشد و فکر کردم مثل بقیه گارانتی های ان زمان تقلبی و دلخوش کنک است. با ناامیدی به شماره تماس روی برگه گارانتی زنگ زدم بدون سوال اضافی گفتند بیا به ادرس ….

اینقدر مکالمه کوتاه و فضای آن خاص بود که فکر کردم سرکاری است( مثل الان چند خط با شماره های چهار رقم و امور مشتریان و دکمه چند را فشار دهید و شما نفر چندم از صف و… اینها نبود. یک شماره معمولی با یک آقای خیلی معمولی تر). رفتم و با تعجب دیدم همه چی واقعی است! چند سوال کوتاه پرسید و دو روز بعد دستگاه را تحویل دادند از روز اولش بهتر،واقعاً بهتر و تا الان همه فامیل و دوستان از آن استفاده کرده اند و به برندهای معتبر اروپایی تعنه میزند.

اگر بخواهم امتیازات را توضیع کنم

مشاهده خودم از برنهای چیینی۳۰%

دوستان۲۰%

فروشنده۲۰%

اقای مشتری رازی۳۰%

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟