Menu
نویسنده مطلب : آرش بابایی

مطلب مورد بحث:

فایل صوتی رادیو متمم: استعدادیابی


من تمرین های دیگه را نخوندم اما تمرین برتر نوشته خانم مرضیه واقعا نکته خوبی داشت تلاش برای پیدا کردن جایگاه خودمون تو جهان …….. من هم ۵ سال پیش شروع کردم به گشتن دنبال جایگاه خودم نه راهنمایی داشتم و نه نقشه راهی فقط میدونستم از زندگی یه چیز متفاوت می‌خوام چی ؟؟ نمی‌دونستم فقط تنها مورد شفاف تو ذهنم این بود که دوست نداشتم کارمند بشم چون فلسفه زندگی را فراتر از کسب درآمد، رفع نیاز ها ، تولید نسل و مرگ میدونستم(البته قصد توهین ندارم فقط برای خودم گفتم) به همین دلیل ودلیل مالی ( چون متاهل بودم) تو ترم سه کارشناسی ارشد ترک تحصیل کردم (سرزنش خانواده و اطرافیان هم بماند )و برگشتم شهر خودمون و قطعا روستا برای راه اندازی کار تولیدی چون سرمایه ای نداشتم کارم با ریسک شروع کردم وام بانکی ۲۴٪ ……. از پرورش ماهی گرفته تا پرورش شترمرغ ، تلاش برای راه اندازی تولیدی پوشاک ( تخصص همسرم)، پرورش طیور . البته تو این مسیر با کسایی هم آشنا شدم که رو توانمندی های من تاثیر گذار بودند برای مثال قرار بود با شخصی شریک بشم اما شرط اون این بود که من تلاش کنم قانون تجارت را بفهمم ، از حسابداری و مدیریت مالی سررشته داشته باشم ،توان نوشتن اساسنامه شرکت ، قرار داد کاری کارمندان ….. فعالیت هایی که یک سال از عمرم را بدون درآمد درگیر کردند …… اما الان بعد ۵ سال هنوز جایگاه خودم را پیدا نکردم تونستم به لطف آموزش های اون یک سال هزینه های زندگی و بدهی هام را تا الان مدیریت کنم اما واقعیت این که هنوز نتونستم موفقیت شایانی کسب کنم …….

بعد از گوش دادن فایل صوتی استعداد یابی داشتم به این فکر می کردم که شاید نقطه شروع را اشتباه رفتم اول باید خودم را خوب می شناختم. اما یک نکته را لازم میدونم خدمت دوستان عرض کنم ، اینکه هر تصمیمی تو زندگی یه مسیر جدید و ناشناخته به روی ما باز می کنه و ما را تو شرایط خاصی قرار میده شاید تا جایی اون شرایط تحت کنترل ما باشند اما بعضی وقت ها ما کنترل خودمون و رو شرایط از دست میدیم و این شرایط که بجای ما مسیر زندگی را انتخاب می کنه برای مثال تلاش برای کارآفرینی و درگیر بدهی و وام بانکی شدن از بزرگترین تهدیدات تو مسیر کارآفرینی هست ، شرایطی که حجم زیادی از توان ذهنی شما را درگیر خودش میکنه و انتخاب ها را محدود و گاهی کاملا نابود می کنه ……

من هنوز مسیر کارآفرینی را ادامه میدم و امیدوارم نقطه شروع جدید بتونه مشکلات کم و احتمال موفقیت را زیاد کنه …

 

با تشکر فراوان از استاد شعبانعلی و سایر عزیزان متممی که تو شرایطی که نظام آموزشی جامعه را به حال خودش  رها کرده و دانش آموز و دانشجو  را به چشم  مشتری می بینه دارن تلاش می کنند که مهارت زندگی را به ما آموزش بدن…..???????????????