Menu
نویسنده مطلب : آتا ناصر

مطلب مورد بحث:

فهرست برخی روشهای کلاسیک تولید ارزش اقتصادی


سوال اول:

در جواب به این سوال و تفکیک مرز بین Lease و فروش کالا و خدمات، در حالت Lease  مالکیت مورد اجاره در اختیار موجر بوده و استفاده از آن را برای مدت معینی به مستاجر واگذار می کند و پس از مدت تعیین شده عین مورد اجاره به موجر عودت می شود. ولی در حالت فروش خدمت موضوع خدمت اختصاصی هر مشتری می باشد و به نوعی توسط هر مشتری مصرف می شود. مثلا مشاوره حقوقی، تزریقات، آرایش و امثالهم را مشتری دریافت می کند ویژه ی خود اوست و بابت آن وجهی را پرداخت می کند. بعد از دریافت او خدمت مورد نظر نه برای ارائه دهنده و نه کس دیگری مجددا قابل مصرف نیست.

سوال دوم:

چون از نظر حقوقی مالکیت خودرو تا زمان اتمام کامل اقساط به خریدار منتقل نمی شود. زمانی سند خودرو به نام خریدار می شود که اقساط آن کاملا تسویه شود و در این فاصله یعنی مابین عقد قرارداد لیزینگ و اتمام اقساط و انتقال سند، خریدار در واقع مستاجر شرکت لیزینگی محسوب می شود.

سوال سوم:

فکر کنم تولید محتوای دیجیتال و در اختیار گذاری آن برای علاقمندان به شرط پرداخت هزینه ایی مشخص و یا عضویت در یک سایت برای استفاده از مطالب ارائه شده در آن از مصادیق تولید ارزش دیجیتال بوده و به سادگی در تقسیم بندی های فوق نمی گنجد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟