Menu
نویسنده مطلب : محمد

مطلب مورد بحث:

تمرین نوشتن: از قتل کلمات نترسیم


تبِ بیوگرافی نویسی در استارت آپ های ایرانی
بعد از یک سال از شکل گیری فعالیتش هنوز به بازده مورد نظر نرسیده، مبنای تصورش ایجاد یک شبکه اجتماعی موقعیت محور (Location Base) با قابلیت ایجاد پروفایل برای کسب و کارهای محلی بود و تمام تلاش از جمله پیاده سازی یک وب سرویس قدرتمند مبتنی بر نقشه، با صرف هزینه زیاد توسعه نرم افزار به کار بسته شد. حساب و کتاب فضای رقابتی بین خودش و سایر سرویس دهنده های مشابه مثل گوگل را نکرد و در نهایت قدم به میدان رقابت گذاشت.
همچنان بعد از یکسال، به جای بررسی حقایق پیش رو و مواجه شدن با شکست، با یک استایل مدیریت استارت آپی؛  شامل یک کت و شلوار لوکس و بهره گیری از آخرین ابزارهای تحلیل و رصد آمار، چشم به آمار و ارقام تحلیلی انداخته و امیدوار است نرخ تبدیل کلیک ورودی از ۳ به ۴ درصد ارتقا پیدا کند.  یک سال پیش، بلافاصله بعد از دریافت وام، بیوگرافی شبکه اجتماعی اش را اینگونه نوشت: “CEO and Founder of @FelanYab”.
این توصیف حال روز خیلی از کسب و کارهای نوپای ایرانی ست، که در گوشه و کنار سالن های عریض و طویل شتاب دهنده ها، در هر نقطه از شهر قابل مشاهده است.  در اکثر موارد تنها دستاورد استارت آپ، همان متن بیوگرافی شبکه اجتماعی ست،  که برای مدیر و تیم استارت آپی به ارمغان می آورد. عامل ایجاد این فضا نیز، توهمات القا شده از سوی رسانه های فکاهی از موفقیت های یک شبه مدیران استارت آپ های داخلی و خارجی است.