Menu
نویسنده مطلب : محمد تقی امینی

مطلب مورد بحث:

جایزه دادن به خود | برای پاداش به خود و تشویق خودتان چه ایده‌هایی دارید؟


متاسفانه از این نوع  جایزه ها و مشوق ها برای خودم زیاد استفاده نکردم اما در رابطه با بچه ها و برادر و خواهرانم ( خانواده ) از این موارد زیاد داشته ام :

۱: اگر ۱۰ تا نمره ۲۰ بیاوری یک کارت صد آفرین و هر ده تا کارت  یک شب شام بیرون و شهر بازی ( البته نمره ۲۰ زیاد می دادند و وضع مالی ، هم در این تعداد موثر بود )

۲- دادن هزینه تحصیلی ماهانه  به اعضا  خانواده در صورت موفقیت  ترم  قبل و در صورت بالا بودن  معدل ترم قبل علاوه بر آن هزینه ماهیانه ،هزینه کلیه کتابهای ترم جاری  پرداخت می شد .

۳- گرفتن جایزه  که  تعریف شده بود در صورت قبولی در المپیاد کشوری و جهانی

۴- در صورت موفقیت در برنامه سالیانه ، مسافرت با  دوستانی که  علاقه مند هستند ( البته  از این بابت  صدمه انچنانی به سیستم  می خورد ،بعلت  تعریف کلی که شده بود .)

۵- با توجه به  سطح کم آب مخزن   و  ورودی محدود  سیستم ( توان مالی کم و درآمد محدود )وتعداد لوله های زیاد خروجی  گرچه لوله ها  سایز کوچک بودند . گاهی برای تشویق از ایده آموزش شطرنج یا  پینگ پنگ و یا موسیقی استفاده می شد که موفقیت در آنها لوپ مثبتی بود که  مهار هزینه ها را مشکل می کرد . و  معمولا” احتمال موفیقیت  در این فعالیتها جنبی با توجه به علاقمندی شخصی فرد خیلی زیاد  بود و اینجا بود که تشویق  دیگران از موفقیت را  به کمک می گرفتم . تا سیستم اصلی پایدار بماند.