Menu
نویسنده مطلب : آتا ناصر

مطلب مورد بحث:

سریع‌تر رفتن، الزاماً ما را زودتر به هدف و مقصد نمی‌رساند


انسان موجودی چند بعدی است و از سوی دیگر بعنوان موجودی اجتماعی در هر سن و مقطعی درون اجتماع نقشهای مختلفی را عهده دار است. در حالت کلی امور معنوی و امور مادی در صورتیکه با هم مورد توجه قراتر گیرند، برای انسان و زندگی او معنایی اثرگذار و ماندگار پدید می آورند. انسان د ریک ارزیابی کلی زمانی موفق است که نقشهای مختلف و متنوعی را که در یک مقطع خاص عهده دار است بطور نسبی همزمان مورد توجه عملی خود قرار دهد و قطعا غفلت از یک نقش و کسب ارزیابی ضعیف در آن در مجموع ارزیابی کلی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

یادمه که اولین رییسم در سازمان توصیه ای بهم کرد که شاید بی ربط با مقدمه فوق نباشد. وقتی صاحب فرزند شدم خوب هم به جهت سنی و هم به لحاظ موقعیت سازمانی در شرایطی قرار داشتم که به قول معروف می تاختم. ایشان در تبریک تولد نوزاد به من گفتند که خداوند این بچه را فقط یکبار به تو داده است اگر هم بچه دیگری بدهد او این بچه نیست. لحظه لحظه بزرگ شدن بچه ات را تجربه کن تا لذتی ماندگار را همواره در ذهن و قلبت بچشی. هر کاری میکنی بکن ولی این لذت را کنار نگذار.

با این مقدمه ( که با عرض پوزش طولانی هم شد) به نظر من سرعت مناسب حرکت به سوی اهداف سرعتی است که ما را از چند بعدی بودنمان، از نقشهای مختلف اجتماعی مان و از آنچه که داریم و فقط یکبار خواهیم داشت محروممان نکند. حتی در رابطه با خود هدف هم این تعبیر قابل تعمیم هست. هدف که فقط یک نکته نیست، فرآیند رسیدن به هدف هم خود جایگاهی دارد. اینکه من چنان برای اخذ دکترای فلان رشته مورد علاقه ام  تلاش کنم که از بسیاری از مواهب دانشجوی دکترا بودن غافل شوم، مصداق سرعت نامناسبم خواهد بود. مثال همان کوهنوردی که در رسیدن به قله کوه آنچنان سرعت و غرق شدن در قله را داشته باشد که هیچ توجهی به طبیعت بکر و زیبای اطرافش و تجربیات غنی که در سایه توجه و تعمق در پیرامونش می تواند بدست آورد، نکند و یکسره به قله و زمان رسیدن به آن بیاندیشد. طبیعی است در ارزیابی کلی و نهایی که از خود خواهدداشت نمره ضعیفی عایدش خواهد شد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟