Menu
نویسنده مطلب : حسین ناظم

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


۱- کسب و کاری که به آن فکر میکنم و تا بخش مختصری از آن را پیش برده‌ام ساخت دستگاهی است برای تشخیص بیماریها. به این صورت که فرد درون دستگاه می‌رود و تمام کمیتهای قابل اندازه‌گیری سلامت را ثبت و پردازش میکند. به عنوان مثال نوار قلب گرفته شده و پردازش شده و در صورتی که اختلالی پیدا شود به صورت ماشینی تشخیص داده شده و در گزارش به بیمار ثبت می‌شود و به صورت الکترونیکی برای پزشک ارسال میگردد. در این دستگاه تمام عملیات تصویر برداری از کل بدن ، نوار قلب، نوار مغز، قند و فشار خون، تراکم استخوان و… به صورت همزمان و با یکبار ورود به دستگاه اندازه‌گیری می‌شود و خود دستگاه از طریق هوش مصنوعی نتایج را تفسیر میکند.
 

 
2- ارزشهایی که این دستگاه ایجاد میکند :
 
– از رفت و آمد های اضافی پیشگیری میکند. در فرآیند فعلی درمان، ابتدا به پزشک مراجعه می‌شود پزشک به آزمایشگاه و تصویربرداری ارجاع میدهد و از سپس نتایج به پزشک ارجاع می‌شود با این دستگاه حداقل یک مورد از این رفت و آمدها کم می‌شود که نفع بیمار است و باعث کاهش آلودگی هوا می‌شود و دولت سوبسید کمتری بابت بنزین و بیمه سلامت میدهد.
 
– به تشخیص دقیق و درنتیجه درمان موثرتر کمک میکند
 
– باعث رفاه و آسایش مراجعه کنندگان به بخش سلامت می‌شود
 
– دسترسی به خدمات تشخیصی برای مکانهای دور افتاده و جاهایی که دسترسی به پزشک ندارند
 

 
3- صنعت سلامت
 

 
4-
 
بازار بالقوه : همه شهروندان
 
بازار آماده : در صورت حمایت بیمه همه شهروندان
 
بازار هدف : بیماران یا آن دسته از مردم که شک به بیماری دارند
 

 
با توجه به افزایش جمعیت و صفهای طولانی مطب پزشکان و رشد جمعیت سالخورده در کشور در ۳۰ سال آینده به نظر میتواند تبدیل به یک محصول ضروری شود.
 
این محصول هنوز تولید نشده و تا این لحظه کاملاً انحصاری است
 
با توجه به انحصاری بودن میتوان گفت قابلیت نصب در سرتاسر کشور را دارد و کحداقل کشوری به بزرگی ایران میتواند بازار اولیه آن باشد و میتوان در کشورهای پر جمعیت یا پهناور به بازاریابی برای آن پرداخت
 
در قیمت گذاری محصول با توجه به انحصاری بودن آن مشکلی بوجود نمی‌آید اما با توجه به اینکه در حوزه سلامت قراردارد بهتر است استراتژی قیمت کمتر با فروش بیشتر باشد.
 
به نظر میاید هزینه اصلی گرفتن مجوزهای لازم باشد و جذب مشتری هزینه چندانی نداشته باشد
 

 
5- قطعاً امکان فرصت طلبی و تقلید همیشه هست. این مورد با سلامت مردم سرو کار دارد و حساسیت در این مورد، هم از طرف مردم و هم از طرف دستگاههای نظارتی بیشتر است و باعث می‌شود فرصت طلبی کار راحتی نباشد.
از سرمایه گذار استقبال میگردد
 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟