Menu
نویسنده مطلب : مسعود قاسمی

مطلب مورد بحث:

مدل T در پرورش دانش و تخصص دانش آموزان و فرزندان ما


۱- رشته تحصیلی من عمران است و در حال حاضر در حال یادگیری مباحث تخصصی مدیریت پروژه هستم . بنظر من این دو میتوانند مکمل خوبی برای هم باشند .

۲- اگر من امکان ایجاد مدرسه را داشتم اولا آموزگاران علاقمندی که تخصص بالایی در علوم روز تربیتی را داشته باشند استخدام میکردم و برنامه آموزشی رابه نحوی ترتیب میدادم که همیشه مجبور به یادگیری و بکار گیری آموزه ها باشند . مدرسه باید به جای آموزش علوم نظری ،  مهارت های فکر کردن ، معاشرت ، تشریک مساعی ، کار تیمی ، احترام به عقیده دیگران و قوانین و تفکر در چرایی وجود قوانین و نحوه بهبود و اصلاح آنها و … را یاد بدهد اما متناسب با سن آموزش ابزار های ضمنی را نیز در دستور کار قرار میدادم ( ریاضیات و علوم و ادبیات و ….) البته بعنوان مکمل و اجازه میدادم بچه ها کار های متناسب با سنشان را انجام دهند نه بیشتر !

۳- به نظرم هر چند دیر ولی این کار را با مطالعات خارج از حوزه تخصص ام شروع کرده و شدیدا به آن علاقه مند شده ام .(بحث های مدیریت پروژه و مدیریت منابع انسانی )

۴ – فرزند کنکوری دارم ، که البته هیچ وقت مجبور به پیروی از انتخاب های خودم نکرده ام و پیشنهادم برایش این بوده که هر رشته ای را که علاقه دارد انتخاب کند ولی دانشمند رشته خودش باشد. و حدی برای آن قائل نباشد . با توجه به مطالب دوره های متمم و سایر مراجع در حال رایزنی و جمع بندی هستیم . مهندسی ژنتیک ، هوش مصنوعی و … گزینه هایی که توافق نسبی با هم داریم.

 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟