Menu
نویسنده مطلب : بهروز

مطلب مورد بحث:

پنج سطح آشنایی با فرصت‌ها و ابزارهای دیجیتال


پنج سطح آشنایی من با کامپیوتر:

سال ۸۴ برادر بزرگترم و ۴ تا از دوستاش برای انتخاب رشته دبیرستانش رفت رشته نرم افزار . قبل از اون تو روستامون هیچ کامپیوتری نداشتیم .

سطح یک : از قبل هم کما بیش در کتاب های درسی یا از طریق تلویزیون  اسم کامپیوتر را شنیده بودم ( آن زمان حدودا ۱۰ سال سن داشتم) که از طریق برادرم و مطالعه کتاب های درسی اون این اطلاعات بیشتر شد.

سطح دو: اواسط سال تحصیلی برادرم یک کامپیوتر خرید بنابراین فرصت سطح دوم آشنایی برای من فراهم شد. با ماوس و کیس و و صفحه کلید و مانیتور و بقیه اچزای یک سیستم کامپیوتری آشنا شدم.

سطج سه: اوایل برادرم ما رو از روشن کردن سیستم ترسونده بود به همین دلیل ما زیاد سمتش نمیرفتیم ولی پیدا شدن یک نوار فوتبال pes  باعث شد که من زمانایی که اون نیست سیستم رو روشن کنم و فیلم ببینم و فوتبال بازی کنم و …. .

سطح چهار: نمیدونم این سطح در مورد کامپیوتر دقیقا چی میشه ولی شاید این سطج مربوط به وقتی میشه که ما این ابزار رو برای نرم افزار های تخصصی رشته خودمون به کار گرفتیم و رقبای اون در برای مقاصد مختلف شناختیم مثلا شاید موبایل ها در خیلی از کارکرد ها بزرگترین رقبای کامپیوتر ها شدن، لپتاپ ها که تقریبا کامپیوتر های دسکتاپ رو بازنشسته کردن و خیلی بحث های دیگه ای که میشه در این زمینه کرد.

سطح پنچم: امروزه تقریبا همه کار ها با سیستم های کامپیوتری انجام میشه . بعد از اینکه من لپتاپ گرفتم بیشتر کارهای انتخاب رشته بچه های توی روستامون رو انجام میدادم و بعد از مدتی خیلی از اونا برای انجام کارهای خودشون رفتن و لپتاپ گرفتن . در دوران دانشگاه مخصوصا در رشته های مهندسی داشتن سیستم برای یادگرفتن نرم افزار های تخصصی اون رشته شدیدا مورد نیازه .

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟