Menu
نویسنده مطلب : احسان کارگزارفرد

مطلب مورد بحث:

قانون کلیدی بازاریابی محتوا چیست؟


یه پیمانکار برق توی شهر ما هست که با وجود اینکه بیشتر از ۳۰ سال سن نداره، اما اکثر پروژه های برق کشی آپارتمان ها و پاساژها به ایشون واگذار میشه. یه جورایی نفر اول در این حوزه هستن. در زمینه دوربین های مدار بسته هم به همین ترتیب هست.

اگر از ایشون هر سوالی در زمینه برق ساختمان بپرسید، بسیار کامل و مسلط توضیح میدن که کاملاً متوجه می شید موضوع از چه قراره. نکته جالب اینجاست که با بیان ساده ای هم حرف میزنن. جوری که متوجه منظور تک تک جملاتش می شید.

تجربه خودم در این مورد:

برای ساختمان جدید شرکت می خواستیم برآورد کنیم که به چه تعداد لامپ و از چه نوعی احتیاج داریم.

وقتی موضوع را با ایشون مطرح کردم، شاخصی که توی این مورد استفاده میشه (لوکس) و دستگاهی که باهاش این شاخص رو اندازه گیری می کنن (لوکس متر) رو به من معرفی کرد.

ایشون اضافه کرد که شاخص استاندارد برای محیط های مختلف متفاوته. مثلاً برای جایی که به خوندن و نوشتن احتیاج هست لوکس بالاتری نیاز هست تا یه جایی که قراره همه دور هم جمع بشن و حرف بزنن. (مثل کافه)

ضمناً تاکید داشت که لوکس توی روز و شب متفاوته. اگر ساعت کاری شما فقط در روز هست، به روشنایی کمتری احتیاج دارید.

بعد این مکالمه تصویر دستگاه لوکس متر رو برای من تلگرام کرد. یه جدولی هم ارائه کرد که استاندارد نور مورد نیاز در مناطق مختلف مثل مکانه های اداری، تجاری، صنعتی، ورزشگاه و … قید شده بود.

نکته جالب این بود که ایشون فقط سعی می کرد جواب سوال های من رو بده. به هیچ عنوان پرچونگی نمی کرد و نیازی نبود برای پرسیدن سوال، حرفش رو قطع کنم.

بسیار با حوصله جواب سوال ها رو می داد و در پایان تماس حدوداً ۲۰ دقیقه ای دقیقاً به اندازه ابتدای صحبتمون انرژی داشت.

وقتی به صورت حضوری دعوت شد به کارخونه ما، در دو نوبت میزان نور هر اتاق رو اندازه گرفت (صبح و عصر)

جالب بود که تاکید داشت جاهای که لازم نیست روشنایی کمتری استفاده بشه . می دیدم که رو کاهش هزینه های ما وسواس به خرج می داد.

در نهایت هم شماره دوتا از پیمان کارهای خوب برق شهرمون رو بهمون داد و پیشنهاد کرد از اونها هم استعلام قیمت بگیریم.

چیزی که من رو شگفت زده کرد این بود که راجع به یکی از پیمان کارها می گفت خرید کابل به صورت عمده داشته و این می تونه توی هزینه ها بسیار براتون مقرون به صرفه باشه.

درست هم می گفت.

اما وقتی پیمانکار مد نظر رو دعوت کردیم برخوردش به حرفه ای این فرد نبود. ما هم ریسک نکردیم و پروژه رو به ایشون تحویل دادیم.

ایشون محتوا رو به صورت رایگان و بدون چشم داشت به ما ارائه کردند. مزد این ارائه هم تحویل گرفت یه پروژه نسبتا بزرگ توی سال ۹۳ بود.

البته این پایان کار ما نبود. ما خرید های متعددی رو از ایشون انجام دادیم. پروژه های مربوط به دوربین مدار بسته و فیبر نوری و … هم تحویل ایشون شد.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟