Menu
نویسنده مطلب : حسین قربانی

مطلب مورد بحث:

کتاب قبایل (قبیله ها) نوشته ست گادین


بخش‌هایی از کتاب که یادداشت‌برداری کرده‌ام:

 

بازار اکنون بدعت‌گذاران را پاداش می‌دهد و می‌پذیرد. مطمئنا، وضع قوانین لذتبخش‌تر از رعایت کردنشان است و برای اولین بار، انجام دادن این کار به تنهایی سودآور، مقتدرانه و پربازده است.

 

رهبران بزرگ، با توانمند کردن قبیله برای برقراری ارتباط، جنبش خلق می‌کنند. آنها، به جای اینکه به مردم دستور تبعیت کردن بدهند، شالوده‌هایی را کار می‌گذارند که مردم بر مبنای آنها باهم ارتباط برقرار کنند.

 

هر هنرمند در قبیله‌اش تنها به هزار طرفدار واقعی نیاز دارد. همین کافی است.

همین کافی است، زیرا هزار طرفدار آنقدر پشتیبانی و توجه معطوف‌تان می‌کند که بتوانید زندگی بسیار خوبی بسازید، با افراد بیشتری تماس برقرار کنید و کارهای بزرگ انجام بدهید.

 

جوهره رهبری، آگاه بودن از ترس‌تان است. نه، هیچ وقت برطرف نخواهد شد، اما آگاهی از آن کلید پیشرفت است.

 

هیچ چیزی در دنیای آنلاین حتی نمی‌تواند به گرد پای سختکوشی و سخاوتی که در رهبری دیده می‌شود برسد. اما این ابزارها، صرف‌نظر از اینکه چه کسانی در قبیله‌ات هستند، رهبری را قدرتمندتر و پربازده‌تر می‌کند.

 

تقریبا تمام فرصت‌های رشدی که در اختیارتان است زمانی وجود خواهد داشت که مثل بیشتر مردم نباشید و سخت تلاش کنید تا در نظر توده‌هایی که بیشتر مردم نیستند جذاب باشید.

 

رهبرانی که عزم خود را برای بخشیدن جزم می‌کنند مولدترند تا رهبرانی که به دنبال به دست آوردن‌اند. موضوع شگفت‌انگیزتر آن است که نیت رهبر اهمیت دارد. شست قبایل خبردار می‌شود که چرا کسی به دنبال جلب توجه‌شان  است. به دنبال شماره یک بودن نوعی نگرش است، نگرشی بی‌فایده.