Menu
نویسنده مطلب : میترا

مطلب مورد بحث:

آموزش پاورپوینت و اسلایدسازی | شش سوال کلیدی


من کتاب جامعه شناسی نخبه کشی را از تمرین قبلی انتخاب کردم .
مخاطب چه چیزهایی را دوست دارد؟
حدس من این است که از نظر جنسیتی تعداد زن و مرد نزدیک بهم باشه و اکثرا دوره دانشگاهی را گذرانده اند و اهل مطالعه و تحقیق هستند یا آن را دوست دارند . بیش از ۵۰درصد آنها شاغل هستند و دوست دارند یا خودشون صاحب کسب و کار بشوند یا بر محیط کاریشون تاثیر مثبتی بگذارند. کمتر از ۵۰درصد اهل بحث و گفتگو هستند. جزءنگر هستند.سطح مالی آنها متوسط است و رفتار غالب آنها برتری طلبی است (که خیلی هم عالی است).
چرا اینجا هستند؟
 فضای مناسب و آزادی برای مطالعه و مباحثه است که فشار بیرونی آزاردهنده بر آنها وارد نمیشه و با توجه به محدودیت زمانی که دارند می توانند بطور شناور و برحسب علاقه و نیاز خودشون درسها را بخوانند و پیگیری کنند و فیدبک هم بگیرند. به شخصه برای من علاوه بر موارد ذکر شده ، اکسیژن در محیط خفقان آور است.
دغدغه‌ی آنها چیست؟
به نظر من اغلب کسانی که اینجا هستند بدنبال یادگیری و ارتقاء سطح دانش و مهارتهای خود با روش پیشنهادی متمم می باشند که تا کنون شبیه آن در محیط مجازی ایران پیاده سازی نشده(حداقل من فقط متمم را دیدم) و تلاش می کنند تا علت و ریشه نواقص و مشکلات خود و محیط پیرامونشون را بهتر بشناسند و با آگاهی و مسلط شدن بیشتر، رضایت و موفقیت بیشتری در زندگی  داشته باشند. در مجموع، بیشتر افراد متممی نگرانی و دغدغه کاری دارند و طالب دانش اندوختن برای زندگی مفیدتر و رضایت بخش تر هستند.
من به سهم خودم،‌ چگونه می‌توانم حس آنها را بهتر  و مسئله‌ی آنها را حل کنم یا لااقل در زمین بازی مورد علاقه‌ی آنها حرکت کنم؟
تاثیر اکثریت بر اقلیت  چه در وجه مثبت و چه در وجه منفی ایجاد مسیر می کنه و  سرنوشت ساز است ولی قدرت فردی را هیچ وقت دست کم نگیریم و همیشه به این فکر کنیم که من به اندازه و سهم خودم می توانم تاثیر گذار باشم حتی بر جمعی که در پیرامون من هستند.
من از مخاطب چه می‌خواهم؟
بر ویژگی های فردی مثبت خودش شناخت بهتری پیدا کند و در آن ثابت قدم باشد و راه و مسیر منحصر به فرد خودش را شناسایی کند .بطور مشخص مقلد، خواننده و شنونده محض نباشه.
مخاطب چه مقاومت‌هایی دارد؟
با ارجاع به اسناد علمی/تاریخی/دینی و … ، بهره گیری از عقل، نقد و نتیجه گیری، مطالب ارائه شده برای مخاطب قابلیت پذیرش بیشتری داشته باشه