Menu
نویسنده مطلب : حسین هاشمی

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


سلام
من جزو آن دسته از افرادی هستم که حرص و ولع زیادی برای یادگرفتن دارد. تا قبل از این برای یادگیری و توسعه مهارتهای خود به هیچ وجه به استعداد های خودم توجه نمی کردم. البته این نکته را هم لازم است ذکر کنم که تعریف درست و دقیقی از استعداد نداشتم. در مجموعه درسهای استعداد یابی مقدماتی متمم، در فایل صوتی اول نکاتی کلی راجع  به استعداد و اشتباهات معمول انسان ها در تعریف استعداد وجود داشت که هم علاقه من را برای پیگیری این درس زیاد کرد ، هم به اشتباه بودن بودن تعریفم از استعداد پی بردم. درحقیقت به نداشتن تعریف درستی از استعداد پی بردم.
در تمام سال های زندگی و تحصیل تقریبا بدون توجه به استعداد های خودم رشته تحصیلی انتخاب کردم و برای آینده شغلی خود تصمیم گرفتم.
بر مبنای روش و تعریف اوکانر از استعداد ، در درجه اول استعداد ایده پردازی بسیار زیادی دارم، همیشه در مواجهه با کار هایی که خودم در آنها مشغول بودم و یا مشاغل دوستانی که با آنها رفت و آمد داشته ام ، به صورت ناخودآگاه به دنبال راه های جدیدی برای توسعه کسب و کار و یا تصحیح عملکرد های اشتباه آنها بوده ام و از این کار لذت زیادی می بردم. اینکه بتوانم راه جدیدی برای کاری پیدا کنم و یا ایده جدیدی داشته باشم، لذت زیادی برای من داشت.
همیشه در جلسات کاری و یا هنگامی که یک متن را برای خواندن مشترک با کسی انتخاب می کردم زودتر از دیگران به انتهای متن می رسیدم و باید منتظر دیگران می ماندم. متوجه بودم که در این موضوع جلوتر از دیگران هستم اما نمی دانستم که این توانمندی با تند خوانی متفاوت است و به عنوان یک استعداد توسط اوکانر شناسایی شده است. امروز قطعا برای پرورش این استعداد و استفاده بیشتر از آن برنامه ریزی خواهم کرد.
در تشخیص و تفکیک رنگ ها هم استعداد دارم، این موضوع را حدودا دو ماه پیش که به اصرار یکی از دوستان تست تشخیص رنگ آنلاین دادم متوجه شدم. اما در رابطه با کاربرد هایی که این استعداد می تواند داشته باشد چیزی نمی دانستم. اما امروز برای تصمیم گرفتم برای پرورش این استعداد که در کار فعلی کمک بسیاری به من خواهد کرد برنامه ر یزی کنم.
من استعداد نگاه به جلو ، استدلال و تحلیل، حافظه طراحی و استقرا خوبی دارم ، اما در حوزه های کار با اعداد ، موسیقی و تشخیص صدا، کار با انگشتان و کار با اعداد  استعداد ندارم.
طبیعتا برای کار من که عکاسی و فیلمبرداری است ، برای بخش تدوین داشتن استعداد موسیقی و تشخیص صدا یکی از الزامات است. همیشه در کار تدوین به بخش صدا گذاری که می رسیدم کار با توقف و تاخیر انجام می شد اما حالا می دانم که در این حوزه استعداد ندارم و به دنبال این هستم که از یک صدا گذار خوب در این بخش استفاده کنم که هم به خودم فشار زیادی نیارم، هم کار با تاخیر انجام نشود و هم اینکه از کیفیت بهتری نسبت به قبل برخوردار باشد.
قطعا برای حسابداری کاری که در حال انجامش هستم بهتر است که از یک حسابدار که استعداد کار با اعداد را هم داشته باشد کمک بگیرم، کار حسابداری مجموعه را خودم انجام می دادم و همیشه برای بستن حسابها با مشکل مواجه بودم.
در رابطه با استعداد یادگیری زبان های خارجی یا همان سیلوگرام،  هنوز به نتیجه مشخصی  نرسیدم ، اما یادگیری زبان حداقل یک زبان خارجی را در برنامه خودم دارم ، پس اگر به این نتیجه برسم که در سیلوگرام استعداد ندارم، قطعا تلاش خودم رو برای یادگیری زبان بیشتر خواهم کرد و به دنبال نتیجه گیری زود نخواهم بود.
 

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟