Menu
نویسنده مطلب : احسان کارگزارفرد

مطلب مورد بحث:

انواع رسانه | انتخاب رسانه مناسب (مدل POEM)


من شرکت تن تاک رو برای این تمرین انتخاب کردم.

انواع رسانه هایی که شرکت تن تاک از اون استفاده می کنه به این شرح هست:

۱- paid media

تبلیغات تلوزیونی یکی از روش های اطلاع رسانی این محصول هست. تیزرهای تبلیغاتی که به نسبت سایر پیام های بازرگانی که از تلوزیون پخش می شن طولانی تر هست.

توی این پیام های بازرگانی، فرآیند تولید و مزیت های محصول به تصویر کشیده میشه.

شرکت تن تاک جز معدود شرکت هایی هست که قیمت محصولاتش رو توی تیزر تلوزیونی اعلام میکنه.

مناسب بودن قیمت بعلاوه بیان مزیت های این محصولات در این تبلیغات عامل موثری برای فروش بیشتر این شرکت هست.

توی این شیوه، تن تاک سعی داره محصولاتش رو به صورت فراگیر به همه مردم فارغ از جنسیت و سنشون معرفی کنه.

earned media

تن تاک توی اینستاگرام هم یه پیج داره که به معرفی محصولات اختصاص داره. هر چند شعبه های شهرستان ها هم سعی کردند برای خودشون یه پیج توی اینستاگرام داشته باشن و برای خودشون به صورت مستقل تلاش کنن.

توی این شیوه اطلاعات به شتاب کمتری به مخاطب ارائه میشه. ارائه عکس های با کیفیت از زوایای مختلف، مخاطب رو درگیر میکنه و یه تمایل اولیه ای به وجود میاد.

هرچند در اینستاگرام امکان خرید از طریق پیامک وجود داره اما به نظر نمیرسه این شیوه اصلی و مد نظر شرکت برای فروش اجناسش باشه.

owned media

این شرکت یک سایت  با وظیفه فروش اینترنتی کفش ها رو بر عهده داره. احتمالاً می دونید که در صورت خرید از سایت تحویل کفش ها به صورت رایگان و درب منزل انجام میشه.

در این فروشگاه اینترنتی، محیط و محتوا کاملاً در خدمت و اختیار صاحبان کسب و کار هست.

به نظر من مطلوب ترین نوع رفتار مشتری از نظر شرکت تن تاک خرید از طریق سایت هست. چون به کمک ابزارهای تحلیل رفتار کاربران در سایت، آمار دقیقی از علایق و سلیقه های مشتریان به دست صاحبان کسب و کار میرسه. نقاط ضعف و قوت خودشون رو واضح تر می بینن و برای رفع و تقویت کردن اونها اقدام می کنن.

در حالی که ابزارهای تحلیل رفتار مخاطب در سایر شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، این امکانات رو در اختیار صاحبان کسب و کار قرار نمیده.