Menu
نویسنده مطلب : فریبا رضایی امین

مطلب مورد بحث:

تمرین نوشتن: از قتل کلمات نترسیم


این تمرین  فرصت خوبی به من داد  تا  دو کتابی که در پیدا کردن مسیر  جدید زندگی به من کمک کردند را معرفی کنم . یکی ، کتاب جیبی “کلیدهای طلایی موفقیت فردی” با محتوای خودشناسی , موفقیت و هدف گذاری و دیگری کتاب کم حجم “راز شکست موفق” در حوزه ی روانشناسی؛ در واقع می شه بهشون گفت دایرهالمعارف توسعه فردی؛ کتابهایی جامع برای روزهایی که گیج می شم و نمیدونم  الان کجای زندگیم هستم؟ چه کار دارم می کنم؟ ارزش هام  الان چی هستن؟ یا زمانیکه نیاز دارم نگاهی دوباره به هدف ها و به شخصیتم و …بیندازم تا یک برآوردی از عمل کردم تا اون برهه زمانی داشته باشم یا  راه حل جدیدی برای مسئله  یا مشکلی که توش گیر کرده ام پیدا کنم.

هر دو کتاب به من در  شکستن “من ذهنی ام” کمک کردند. مشکل چی بود؟ باید حتما” نویسنده ی مطرح و صاحب نامی کتاب را نوشته باشه، یا ترجمه ی مترجمی حرفه ای و موفق باشه، یا  کسی که قبول دارم ، بهم معرفی کرده باشه. یادگار  دوران سخت انتخاب متفاوت خودم  است. سالهاست که کنارم هستند . درست مثل حرفی که جف اولسون در کتاب برتری خفیف زده، “هر وقت  کتابی رو دوباره خونی می کنم، انگار نویسنده مطلبی رو دفعه قبل از نگاهم پنهان کرده بود”. ما اطلاعات و دانش جدید رو می گیریم + عمل می کنیم = نتیجه می گیریم  و بعد مجدد بر میگردیم ، . یک چرخه دائمی برای یادگیری . ” متمم ” هم همین مطلب رو در درس یادگیری توضیح داده و توصیه کرده.

دوست دارم متن رو با یکی  از مطالب کتاب تموم می کنم.

                                                                 چرخه بازتاب

درون داد (بودن /افکار و احساسات/انتخاب آگاهانه   —->فرآیند(واقعیت  موقت) /عمل کردن  ——>   برون داد(داشتن) / نتیجه

ما آن چیزی هستیم که فکر می کنیم. تمام وجود ما ناشی از افکار ماست و با آن دنیای خود را می سازیم                                                                                       ” بودا “