Menu
نویسنده مطلب : معصومه شیخ مرادی

مطلب مورد بحث:

استعداد موسیقی و تشخیص صدا (۱)


من در آزمون حافظه ریتم نرمال بودم ولی در دوتا ی دیگر زیرنرمال و کلا خارج از رده…

البته چندتا از دلایل اون رو فهمیدم راستش اول ناراحت شدم تو این زمینه اینقدر استعداد پایینی دارم ولی باز خوشحال شدم که حداقل فهمیدم که این استعداد رو ندارم و چون این استعداد رو دوست دارم کاری براش بکنم.(چقد پیچیده شد)

دلایل ضعف:

۱-دراین نوع استعداد باید بتوانی برای یک زمان محدود تمام حواس و تمرکز و دقت خود رو بر روی یک آهنگ یا موضوع متمرکز کنی که روند آن در ذهنت بمونه اما چون من آدم حواس پرتی هستم و سریع تمرکزم به هم می ریزه نمی تونم این استعداد رو داشته باشم اول باید بتونم رو تمرکزم کار کنم.

۲- من زمانی که به آهنگ گوش می دهم آن یک ذره تمرکز هم که دارم می رود روی شعرآن موسیقی دوست دارم بفهمم شعر چیه و کمتر روی ملودی تمرکز می کنم. از این به بعد سعی می کنم روی ملودی و آهنگ هم تمرکز کنم.

۳- من همیشه به موسیقی در حاشیه پرداختم یعنی به عنوان یک کار دوم در کنار یک کار مثلا آشپزی دویدن انجام کار اداری یا حتی مطالعه…و برایم صرف بودن یک صدا مهم بوده وکمتر زمان گذاشتم فقط یک موسیقی رو گوش بدم از این به بعد زمانی را نیز فقط به شنیدن موسیقی اختصاص خواهم داد.

و البته ناگفته نمونه من افراد خونواده ام رو از روی پای اونا می تونم تشخیص بدم مثلا وقتی پدرم از رو پله های خونه بالا میاد ومن تو سالن نشستم و صدای پاشو میشنوم می تونم تشخیص بدم پدرم هست البته شاید چون زیاد شنیدم گوشم عادت کرده و نباید خوشحال باشم یه نیمچه استعدادی دارم از دوستان عزیزم میخوام اگه روشهایی رو برای بهبود من در این زمینه سراغ دارید پیشنهاد بدهید.

ممنون از متمم که ما رو با این استعدادها آشنا کرد.