Menu
نویسنده مطلب : حبیب صادقی نژاد

مطلب مورد بحث:

تعریف منحنی یادگیری چیست و برای ما چه کاربردی دارد؟


یادگیری مسئله محور از جنس تصمیم گیری سیستم ۲ هست . یعنی اینکه وقتی سوالی وجود داره و نیاز به حل کردنش داریم باید با بررسی و استدلال به نتیجه برسیم . این نوع یادگیری یکی از بزرگترین حسن هایی که داره اینه که شما برای حل مسئله باید همه ی جوانب رو باهم ببینی تا بتونی درست حلش کنی و این سبب میشه نسبت به تصمیمی که برای حل اون مسئله گرفتی دلیل و برهان داشته باشی و هر سوالی رو بتونی جواب بدی.

یادگیری مسئله محور سبب شده که قضاوت و تشخیص من عوض بشه . خیلی از مسائل و تعریف هایی رو که میشنوم در مفابلش سوالی که میپرسم این هست که ” باید ببینی تو چه شرایط و زمانی این تصمیم گرفته شده ” . به عنوان مثال یکی از اقوام در یک شرکت به عنوان کارمند مشغول به کار بود و شرایط خوبی هم داشت و بعد از ۲سال ازون شرکت استعفا داد ، همه میگفتن اشنباه کرده اما سوالی که برای من وجود داشت این بود که در چ شرایطی و با چ هدفی این کاررو انجام داده . وقتی باهاش صحبت کردم گفت که من میخوام برای خودم کار کنم و کاری رو هم که انتخاب کردم بهش علاقه دارم ، متوجه شدم تصمیم صحیحی گرفته و این مدل ذهنی به خاطر یادگیری مسئله محور در من بوجود اومده بود.

به نظرم یادگیری s میتونه یادگیری از تجارب شکست باشه ، وقتی اتفاق میفته شرایط سخت و بررسی نقاط مختلفش زمان بر اما یادگیریش در ادامه سبب سرعت در تشخیص و یادگیری های بعدی میشه .

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟