سعیده - تفکر واگرا و تفکر همگرا usercontent - متمم
Menu
نویسنده مطلب : سعیده

مطلب مورد بحث:

تفکر واگرا و تفکر همگرا


۱- چه تمرین (یا تمرین‌های) دیگری را خوانده‌اید یا شنیده‌اید یا خودتان می‌توانید پیشنهاد کنید که موجب توسعه تفکر واگرا شود؟
طوفان مغزی هم به نظرم بشه جز این تمرین ها. هرکسی هر نظری داره بدون توجه به این که دیگران چه نظری دارن نظرش رو بیان کنن. به همه اجازه ی بیان ایده ها و نظرات داده بشه بدون دادن تذکر
۲- به نظر شما، در روابط عاطفی، توجه نکردن به الگوی تفکر واگرا، چه مشکلات و تبعات نامطلوبی می‌تواند به همراه داشته باشد؟ لطفاً سناریوی ذهنی طراحی کنید و مثال بزنید.

به نظرم باعث اختلاف و درگیری بین دو طرف میشه.

مثلا این دو نفر می خوان در مورد خرید خونه تصمیم بگیرم و یک طرف میگه بریم در خیابان x خانه بخریم. طرف دوم میگه خیابان x خیلی شلوغه می تونیم با همین پول بریم خیابان y بخریم که خلوت تر باشه.

طرف اول میگه در عوض خیابان x  به محل کارم نزدیک تره. طرف دوم میگه خوب می تونیم بریم خیابانz که به مترو نزدیکه بخریم که هم خلوتتره و هم به مترو نزدیکه که تو برای رسیدن به محل کارت مشکل نداشته باشی.

طرف اول میگه نه من دوست ندارم با مترو برم محل کارم دوست دارم نزدیک محل کارم خونه بگیریم. دومی میگه که خوب می تونیم به محل w بریم که هم تو نزدیک باشی هم خلوتتره هم امنیتش بیشتره و به مرکز خرید هم نزدیک تره. یبار بریم سر بزنیم نظرت عوض میشه.

طرف اول میگه نه یکی از همکارام گفته این محله خوبه به نظرم منم خوبه همینجا یه خونه هم دیدم همینو بگیریم بهتره.