Menu
نویسنده مطلب : محمد صادق اسلمی

مطلب مورد بحث:

آموزش تکمیلی ارزیابها: تیپ شناسی کاربران شبکه های اجتماعی و فضای آنلاین


سلام

با این که شاید کار درستی نباشه در بخشی که مربوط به ارزیابهاست کامنت میذارم .ولی موردی هست که دوس داشتم جوابشو بگیرم.

تمام این مطالب رو بر پایه این مینویسم که محمدرضا شعبانعلی رو به عنوان یک متخصص شبکه های اجتماعی قبول دارم.

راستش محمد رضا بارها و بارها به شکلهای مختلف در روز نوشته ها از سطحی بودن شبکه های اجتماعی حرف زده.و شاید حتی ی جوری مخاطبانش رو به این سمت کشونده که هر چه کمتر از این فضا استفاده کنند.

و این که فضای شبکه های اجتماعی بیشتر به درد خنده و سرگرمی میخوره تا آموزش. ولی در تدوین درسهای استراتژی محتوا میبینم که یکی از موضوعات مهمی که مطرح میشه شبکه های اجتماعی هست.از اینستاگرام مانا،کانال تلگرام مانا و… حالا سوال من اینه که اگر آشنایی مخاطب ما با ما مثل آشنا شدن با شریک عاطفیمون توی Nightclub میمونه.نه مثل آشنایی در دانشگاه .آیا ما واقعا به چنین مخاطبی نیاز داریم؟

یا بهتره که وقت و هزینمون رو روی سایتمون که (شخصی هست و اجاره ای نیست)بذاریم تا نرخ بازدهی بیشتری داشته باشیم به نسبت مخاطبانی که از طریق شبکه های اجتماعی وارد میشن.

من مخالف شبکه های اجتماعی نیستم و با این سوادم کمم احساس میکنم که کسب و کار ها چه بخواهند چه نخواهند باید شبکه های اجتماعی رو جدی بگیرند.

ولی هر بار که از روزنوشته ها به اینجا میام و مطلبی در مورد ارزش آفرینی بیشتر در مورد شبکه های اجتماعی مبینم گیج میشم.نمیدونم که تو این بازه از زمان باید در استراتژی خود شبکه های اجتماعی را نیز در نظر گرفت یا نه.