Menu
نویسنده مطلب : ریحان

مطلب مورد بحث:

طراحی سیستم فروش - درس 6: مدیر همیشه حاضر!


۱،۲،۳-  ریشه شکل گرفتن مدیر همیشه حاضر؟ چه مشکلاتی ایجاد میشه؟ علت این مشکلات چیه؟

من قبلا در یک شرکت عمرانی کار میکردم که ۲ شریک آن را اداره میکردن ؛ یه شریک کارهای کلیدی تر را انجام میداد و شریک دیگه کارهایی که احتمال سوددهیش برای خود شخص پایین بود را انجام میداد. وقتی وارد بازار قطعات پیش ساخته شدیم ، مدیریت بخش را به عهده شریکی گذاشتن که همیشه کارهای سبک تر را انجام میداد.

یه مدیر همیشه حاضر تمام عیار!

به نظرم علت این اتفاق به خودش برمیگشت ؛ حس همیشه دوم بودن ، زیر دست بودن و اینکه شریک دیگه اونقدرا به توانایی هاش اعتماد نداره و یه جورایی توانایی مدیریت را در اون نمیدید ؛ در نتیجه تمام فشارها را روی ما اعمال میکرد و میخواست هرجوری هست خودشو ثابت کنه و موضوع دیگه ، خوب این آدم فنی بود و عمران خونده بود مسلما خودش به آموزش احتیاج داشت و عدم آگاهی و دانش در زمینه مدیریت باعث میشد شاخص هایی را برای ارزیابی کارکنان در نظر بگیره که واقعا تاثیری در افزایش فروش نداشته باشه و فقط فشار و استرس کار را افزایش میداد ؛ در ضمن یه سری خصوصیات خاص داشت که از مهمترین آنها میتونم عدم اعتماد به تیم فروش را نام ببرم . فکر میکرد ما وظایفمون را به درستی انجام نمیدیم یه جورایی از سر و ته کار میزنیم و بیشتر حرفهای مشاوری که خارج از مجموعه بود را قبول داشت و بیشتر به حرف اون اعتماد داشت تا ما.

مهم ترین مشکلاتی که در این سیستم دیدم

– عدم اعتماد مدیر به ما بود

– سوء استفاده افراد خارج از مجموعه مثل مشاوری که ساعتی برای مجموعه کار میکرد و از همین عدم اعتماد به ما، سوء استفاده میکرد

– فشار زیادی روی ما بود، حس اینکه کاری که انجام میدی اونقدرا هم عالی نیست و نتیجه اش شکسته ، باعث بی انگیزگی ما میشد.

– ایراد گرفتن های همیشگی و توجه به جزئیات بی ربط مثل ساعت ورود و خروج ، حاضر شدن در روزهای پنجشنبه و …

– رواج پیدا کردن چاپلوسی بین ما و زیرآب زدن افراد تیم نسبت به یکدیگر