Menu
نویسنده مطلب : حسین قربانی

مطلب مورد بحث:

قدرت گزینه های پیش فرض در زندگی ما


پیش فرض اول:

قبلا وقتی صبح برای رفتن به سر کار سوار تاکسی یا مترو می‌شدم، پیش‌فرضم این بود که بلافاصله چشمانم را ببندم و چرت بزنم.

الان همیشه هدفون و کتاب همراهم هست و بلافاصله یا کتاب مطالعه می‌کنم و یا پادکست انگلیسی گوش می‌دهم.

 

پیش فرض دوم:

قبلا وقتی سوار ماشین می‌شدم، هر سی دی یا فلشی که بود بدون توجه به محتوای آن پخش می‌شد و من هم گوش می‌دادم ولی الان حتما محتوای آموزشی داخل پلیر ماشین هست، و فقط در صورتی که خودم بخواهم سی دی موسیقی تو پلیر قرار می‌دم و هنگام پیاده شدن، محتوای آموزشی یا کتاب صوتی را داخل پلیر قرار می‌دهم تا دفعه بعد به صورت خودکار محتوای آموزشی پخش شود.

 

پیش فرض سوم:

قبلا هنگام کار کنار دستم، گوشی‌ام قرار داشت ولی الان کنار دستم حداقل یک کتاب فارسی و یک کتاب انگلیسی قرار دارد که زمان‌های فراغت مطالعه می‌کنم.

 

پیش فرض چهارم:

قبلا پیش فرضم این بود که باید در جای خلوت و با آرامش مطالعه کنم، ولی الان تصمیم گرفته‌ام از هر موقعیتی برای مطالعه استفاده کنم. در صورت لزوم کتاب را مجددا در محیط مناسب‌تر مطالعه می‌کنم.

 

پیش فرض پنجم:

قبلا فیل کش به صورت پیش فرض بر روی کامپیوترم فعال بود و هر وقت که اراده می‌کردم بلافاصله به شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام و توئیتر دسترسی داشتم ولی الان به صورت پیش فرض غیرفعال هست و برای فعال کردن آن باید مراحلی را پشت سر بگذارم.

 

این پیش فرض‌ها و چندین پیش فرض دیگر که اخیرا تغییر کرده‌اند، باعث افزایش بازدهی و در نهایت افزایش رضایت و شادی من در زندگی‌ام شده‌اند.