Menu
نویسنده مطلب : فواد انصاری

مطلب مورد بحث:

پشیمانی در تصمیم گیری: کارآفرینی انتخاب من نبود


دستت درد نکنه حمید مطلب خوبی بود .به نظرم تصمیم گیری در مورد پول و یا هر چیز دیگری وابسته به سوالاتی هست که ما از خودمون در خلوت میپرسیم مثلا چرا میخواهم کارآفرین شوم ؟ از زندگی چه چیزی میخواهم ؟ چرا باید شب تا صبح بیدار باشم ؟  و در کل هنر سوال پرسیدن از خود میتونه درصد پشیمانی ما را در آینده کاهش بده

تا قبل از خواندن کتاب رونالدواین نمیتونم نظری در این مورد بدم ولی شاید اونهم سوالی رو ازخودش پرسیده که من از زندگی واقعا چه چیزی میخوام و جوابش این بوده که یک زندگی آرام در کنار خانواده و همین الان .
+++++++++++++++++++++++++++++++++
تقسیم بندی جالبی کردی و در مورد گروه اول باید بگم یک ویدیو در سایتTED وجود داره که Regina Hartley صحبت میکنه که به ظاهر مدیر منابع انسانی خیلی از شرکتهای بزرگ بوده و صحبتش اینه که چرا بهترین افراد لزوما رزومه خوبی ندارند ؟

رجینا یک سری افراد که مشکلات و بدبختی های زیادی در زندگی چشیدند و گذشته ای دردناک داشتند به اسم Scrapper میشناسه و میگه اینها خروس جنگی!‌هستند و بهشون شانس بدید و میگه کسی که در جنگ خانواده شو از دست داده کسی که شاید فقر و هر شب چشیده در محیط سختی بار اومده فردا به مشکلات شرکت و مشکلات اقتصادی و استرس میخنده یعنی اینا دیگه براش مشکل نیست از عهده ش بر میاد و جا نمیزنه.

یه موضوع دیگه اینکه نباید فراموش کنیم اکثر افراد گروه اول به مسیر فلاکت و اعتیاد و فقر ادامه میدهند و در نابرابری اقتصادی و شرایط سخت جامعه له و لورده میشوند طوری که یک روز هم نتوانند به زندگی و به آینده و به کارآفرینی فکر کنند فقط یک جرقه یا یک اتفاق یا شانس میتونه این افراد را در مسیر بیزنس و مطالعه و …. قرار بده و اونهم در یک نقطه مشخص از زندگی و سن و سال نه همیشه ودر هر سنی .