Menu
نویسنده مطلب : امیرحسین

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس ارزش آفرینی


کسب و کار مورد نظر: عرضه بشقاب میوه

شرح خلاصه کسب و کار: بواسطه عدم تحرک شهرنشینان و عوارض خصوصا جسمانی که برای آنان داشته، نقش عواملی چون تغذیه و تندرستی و ورزش بیش از پیش نمایان شده است. افراد برای حفظ تناسب خود روی به غذاهای رژیمی و کم کالری آورده اند نمونه های بارز آن میتوان عرضه سالاد در رستوران های مختلف مانند سالاد بار و …
کسب و کار مورد نظر می تواند در کنار عرضه کننده های موجود در بازار قسمت عمده ای از نیاز بازار را پاسخ دهد.

ارزش این کسب وکار: با ارائه بشقاب میوه در طعم و مزه های متفاوت (به عنوان مثال سرو میوه با شربت های متفاوت) اولا نیاز مشتریان در جهت تغذیه رژیمی را پاسخ داده است و ثانیا کسب و کاری که در تهران وجود نداشته برای اولین بار ارائه کند.
(لازم به توضیح است که برخی شرکت ها اقدام به عرضه لیوان میوه کرده اند که به  علت استفاده از مواد نگهدارنده، استقبال چندانی از آن نشد)

در چه صنعتی است: به علت ارائه تلفیقی کالا و خدمات می توان عرضه این محصول را در زمره صنعت خدمات در نظر گرفت.

بازار هدف،بالقوه و آماده: 
بازار بالقوه: همه افرادی که به تغذیه علاقمندند.
بازار آماده: مصرف کنندگانی برای خرید بشقاب میوه مسافتی طی می کنند و پول آنرا پرداخت می کنند
بازار هدف: مشتریانی که بواسطه تبلیغات و نزدیکی به محل فروش از ما خرید می کنند.

ارزیابی کسب و کار : بواسطه سه شاخص می شود  این محصول را ارزیابی کرد
میزان ضرورت محصول: بواسطه اضافه وزن اکثر پایتخت نشین ها ضرورت عرضه محصولات رژیمی کاملا به چشم میخورد.
منحصر به فرد بودن: اینکه در حال حاضر محصول مشابهی وجود ندارد و به نظر می رسد  در صورت ارائه محصول به شکل صحیح از ان استقبال شود.
سرعت عرضه محصول: با توجه به عرضه میوه ، و قابلیت ارائه سریع آن می شود در ارزیابی سرعت ارائه آنرا بالا در نظر گرفت

تقلید: فرآیندها و نحوه عرضه در خدمات می تواند باعث جلوگیری در سهولت تقلید محصولات شود. نمونه آن را میتوان در رستوران های مطرح تهران دید شاید تمامی رستوران های تهران ادعا داشته باشند که بهترین کباب را عرضه می کنند ولی در واقعیت تعداد بسیاد محدودی از رستوران ها چنین قابلیتی را هم دارند . واحد های دیگر در صورت اینکه نیت تقلید هم داشته باشند ولی توانایی اجرای آنرا ندارند.
در کسب و کار موصوف هم احتمال تقلید وجود خواهد داشت ولی در صورت ارائه طعم ها و مزه های خاص شاید تقلیدی در ظاهر شکل بگیرد ولی به علت فاصله با محصول اصلی به نظر می رسد توفیقات انچنانی نخواهد داشت.