Menu
نویسنده مطلب : مهدی جلالی

مطلب مورد بحث:

راهکارها را با توجه به محدوده اثر و افق زمانی آنها تحلیل کنید


آیا با دوبرابر کردن حقوق کارمندان، رضایت آنها افزایش میابد؟

کارمندی را فرض کنید که ماهیانه ۲ میلیون تومان حقوق دریافت میکند. این حقوق کفاف یک زندگی معمولی را برای او نمیدهد. اجاره خانه، هزینه های جاری زندگی، پوشاک، شهریه مدرسه بچه ها، و بقیه هزینه ها برای او کمرشکن است. این فرد، کمبود بودجه خود را با ساعات طولانی اضافه کاری و یا حتی شغل دوم جبران میکند. و طبیعی‌ست که از این شرایط اصلا راضی نیست.

دو برابر شدن حقوق، قطعا رضایت بسیار فراوانی در ماههای اول برای این فرد در پی خواهد داشت. احساس میکند از زیر فشارهای زندگی خارج شده است؛ آزادی عمل بیشتری پیدا میکند، و خیلی از چاله های زندگی خود را با آن پر میکند. بالطبع انگیزه اش در محیط کار نیز به شکل چشمگیری افزایش میابد.

اما پس از گذشت چند ماه این دریافتی اضافه تر برایش به یک امر عادی تبدیل میشود. واقعیت اینست که افراد حقوق‌بگیر همیشه تصور میکنند کمتر از چیزی که استخقاقش را دارند دریافت میکنند. همین موضوع باعث میشود در ماههای بعدی، رضایتش از مبلغی که دریافت میکند کمتر شود. ضمن اینکه در زندگی شخصی اش، درآمد بیشتر باعث ایجاد هزینه های بیشتری هم شده است. بچه ها را در مدرسه بهتر با شهریه بالاتری ثبت نام میکند؛ یک خودرو لیزینگی خریداری، و یک آپارتمان اقساطی پیش خرید میکند، که باید ماهیانه قسط های آنها را هم پرداخت کند. باز هم این مدیریت مالی اشتباه، او را وارد همان چالشهای قدیمی کرده است. نیاز به درآمد بیشتر او را وادار به اضافه کاری و شغل دوم میکند، و نارضایتی در او باز هم افزایش میابد؛ و این چرخه همینطور ادامه دارد.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟