Menu
نویسنده مطلب : احمد عباسی

مطلب مورد بحث:

توصیه هایی برای جلسه فروش حضوری


سه هفته پیش در داخل کارگاه ساختمونی بر اثر صدای بلند یک دستگاه گوشم آسیب دید و مجبور شدم که به پزشک متخصص مراجعه کنم. برای من دو مسئله در پزشک های متخصص مستقل از فضاسازی های مسمومی که در جامعه بر علیه جامعه پزشکی اتفاق افتاده و در حال رخ دادن هست بسیار مهمه .

گزینه اول گوش دادن فعال که متوجه بشم پزشک درد من را میفهمد

گزینه دوم حرف درست که در جواب همون گوش دادن فعال تولید خواهد شد.

یه پزشک متخصص ۴۵ ساله با موهای جو گندمی و صورت سبزه و قد بلند که در حدود ۱۰ دقیقه برای ایشان از اتفاقی که افتاده و طبعیتا اسیبی که به گوش رسیده و اقداماتی که انجام دادم.

بعد همه مطالب رو روی کاغذ مینوشت و درازای اون سوالاتی رو هم پرسید و در آخر معاینه و راه حل هایی که برای درمان اسیب گوش ارائه کرد.

شاید من سالهای سال به اون پزشک مراجعه نکنم اما خاطره خوبی این پزشک و توضیحات علمی و گاه پدرانه و گاه مشورت هایی که فکر میکنم هر کسی انجامش نمیده باعث شد که تصویرسازی خوبی از پزشک برای من باشه.

مهم ترین بخش صحبت های این پزشک تعریف خاطره و اتفاقی که برای خودشان افتاده بود و همین اتفاق برای ایشون هم افتاده بود  و از راهکارهایی که بدون هزینه انجام داده و طبیعتا سلامتی خودشون به دست آوردن.

لزومی نداره همیشه خدمت با هزینه همراه باشه همین که احساس کنیم که فروشنده گنگ زبان و الکن نیست و میتونه زبان مشترک  با شما پیدا کنه به خریدار کمک میکنه که مسیر زیادی از مرحله فروش رو طی کنه.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟