Menu
نویسنده مطلب : سعید رمضانی

مطلب مورد بحث:

منظور از سرنخ یا Lead در بازاریابی و تبلیغات چیست؟


پیامک و ایمیل رو که انتخاب نمی‌کنم چون قبلا باید اجازه بگیرم و بفرستم.

روزنامه‌ها ولی خوبن. اون طور که می‌دونم هنوز هم تعداد زیادی از مدیران یا روزنامه‌ی هر روز رو ورق می‌زنن یا شرکت‌شون رو آبنومان کردن.

پیشنهاد خودم پرینت یکی دو صفحه‌ مطلب در مورد چالش‌هایی هست که تعداد بیشتری از مدیران باهاش روبه‌رو میشن و جاسازی بین صفحات روزنامه‌س(حالا یا با صحبت با صاحبان روزنامه‌ها، یا با صحبت با پخش‌کننده‌ها، یا صحبت با پیک‌هایی که میارن توی شرکت).

 

مضمون پیامی هم که می‌خوام ارسال کنم اینه:

ببینین، این دغدغه‌ی شما دغدغه‌ی خیلیای دیگه هست. شما تنها نیستید. ما وقت گذاشتیم و یه راه‌هایی پیدا کردیم و لازم نیست شما وقت بزارین.

 

اگه اولین شماره فروش نره، با این استراتژی که اگه شمای مدیر بفهمی جلوتر از بقیه‌ای و جزو یک عده‌ی خاص میشی میرم جلو.

 

 

اگه ۶ ماه مونده باشه از ایده‌ای که از کتاب Switch گرفتم استفاده می‌کنم:

(البته دقیقا با جزئیات زیر نبود، ولی کلیت ماجرا همینه)

یه جایی از کتاب میگه که طی یک تحقیق رفتن دم در ۲ گروه از خونه‌ها و اجازه خواستن که یه تابلوی بزرگ در حمایت از محیط‌زیست نصب کنن. یه گروه با نرخ بالاتری موافقت کردن. گروهی که سه هفته پیش رفته بودن دم درشون و اجازه خواسته بودن یه برچسب کوچیک بزنن دم در.

حتی در این کتاب اشاره به گروهی هم می‌کنه که چند هفته قبلش می‌رن و صرفا از صاحب‌خونه‌ها می‌خوان زیر یه اعلامیه رو امضا کنن که من حامی محیط زیستم. نرخ موفقیت در این گروه هم بالاتر بود.

 

حالا من چطور استفاده می‌کنم از ۶ ماه قبل؟

سعی می‌کنم این تصویر ذهنی از خود مدیران رو در خودشون تولید کنم که شما افرادی هستین باکلاس و با علم روز که تصمیمات زندگی‌تون رو با استفاده از تحقیقات علمی معتبر می‌گیرین(مثلا یه کمپینی که اگه شما هم موافقین که فضای کشور پر شده از حرفای چرت و پرت و باید از تحقیقات علمی معتبر استفاده کنیم، شما فلان صفحه رو لایک کن و یا زیر فلان بیانیه رو از طرف جمعی از مدیران پیرو روش علمی که شعبه‌ای از فلان جنبش ۵۰۰ مدیر برتر فورچنه امضا کن).

یه قدم بعدی یک کمی کار بزرگتری می‌کنم(و باز با هزینه تقریبا صفر برای مدیر) و در آخرین قدم می‌رسیم به فروش مجله.

 

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟