Menu
نویسنده مطلب : احسان نیک صفت

مطلب مورد بحث:

پروژه پایانی درس استعدادیابی مقدماتی


سلام
امیدوارم بتونم راجع به خودم قضاوت درستی داشته باشم.
تو تجسم فضایی تقریبا با استعدادم. تمام کودکیم به ساختن مدل های ماشین و تفنگ با لگو و طراحی شهرایی که بتونم با اون ماشینامو توش برونم گذشت.حالا میدونم اون بازیا باعث شده تو پتروشیمی براحتی توانایی خوندن نقشه های پایپینگ یا اصلاح اونها رو داشته باشم.
ایده پردازی هم از زمینه هاییه که استعدادم تا حدودی برام مشخص شده اما انگار همه انتظار دارن که اگر ایده ای داری حتما توانایی اجراش رو هم داشته باشی.
اما استعداد واقعی و چیزی که چند سالی میشه که کاملا اون رو درک کردم قدرت تحلیلگریمه. طوری که خودم و اکثرا اطرافیانم توصیه کردن که وارد یکی از مباحث حوزه مشاوره بشم. برام کافیه که فقط بخشی از یه مشکل رو بدونم تا بتونم روش حلش رو طراحی کنم.
در کار با اعداد نسبتا خوبم و براحتی محاسباتی رو ذهنی انجام میدم که گاهی دیگران پیچیده ارزیابی کردن‌.
سیلوگرام استعدادیه که نه میتونم بگم دارم و نه میتونم بگم ندارم.بدون هیچ آموزش کلاسیک و یا حتی آموزش مدون شخصی تا حد مناسبی زبان انگلیسی رو یاد گرفتم و یادگیری گویش ها صرفا با گوش دادن بیشتر از ۲ ماه برام زمان نمیبره.اما هیچوفت برای یاد گرفتن زبان برنامه خاصی نداشتم.
اما حافظه طراحی تا حدودی برام ناشناخته مونده…خوندن نقشه ها یا پیدا کردن مکان خودم رو نقشه برام کار آسونیه و یا اینکه فقط با دیدن ماشینها یا هواپیماها یا حتی تانکها میتونم بگم ساخته کدوم کمپانی هستن ولی نمیدونم این نتیجه استعدادمه یا علاقه زیاد.
در رابطه با استعداد هایی مثل تشخیص رنگ ها و تسلط بر انگشتان یا مجموع استعداد های موسیقی متاسفانه عملا استعدادی از خودم توی این ۳۱ سال نشون ندادم اما این باعث نشده بواسطه دوستان واقعا مستعد بدل به یه شنونده حرفه ای موزیک نشم.
در رابطه با نگاه به جلو باید بگم این یکی از بزرگترین مشکلات من در اجرای پروژه های شخصیمه…در واقع عدم وجود این استعداد به سرانجام رسیدن خیلی از کارها یا اهدافم آسیب زده.
اما حرف آخرم یه پیشنهاده به گردانندگان این درس:
اگر بشه بعد از معرفی هر استعداد چند تست از اون استعداد هم ارائه بشه و بعد از مدتی هر کسی که اون تست ها رو انجام داده بتونه نتایج خودشو در مقایسه با دیگران بسنجه اونوقت اتمام این درس نتیجه واضحتر ویا حتی کاربردی تری پیدا می کنه.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟